Blog aplikacji Polskie Góry  

Na moim blogu obejrzysz setki zdjęć panoram górskich z opisami, a także poznasz wiele ciekawych pojęć, takich jak: undulacja, refrakcja, deniwelacja, deklinacja, inklinacja, analema, paralaksa, aberracja, dystorsja. Zbyt skomplikowane? To dowiesz się np. dlaczego o wschodzie i zachodzie słońce jest czerwone oraz dlaczego lepiej nie stawać z boku na zdjęciu grupowym. Na dole ekranu znajduje się spis treści wszystkich wpisów na blogu. Zapraszam :-)

^/\^ Robert Celiński, autor aplikacji Polskie Góry ^/\^

14 lutego 2018 - Jak zaimponować dziewczynie w górach

Dzisiaj wpis walentynkowy - jak dobrze wypaść przed dziewczyną na randce w górach. Mój kolega z liceum bardzo dobrze radził sobie w kontaktach damsko-męskich i myślał o tym, żeby napisać podręcznik dla niedoświadczonych podrywaczy, w którym podzieliłby się swoją wiedzą. Ja nigdy nie byłem specjalistą w tym temacie (może powinienem był wtedy kupić taki podręcznik), ale po latach udało mi się znaleźć fantastyczną żonę ;-), z którą byłem na setkach randek w górach. Mogę więc napisać, że mam już pewną wiedzę w obszarze górskiego randkowania i mogę się nią podzielić z młodszymi kolegami, których często widuję na szlakach w towarzystwie swoich wybranek.

Choć coraz więcej mówi się o równouprawnieniu, niepisany górski savoir-vivre nakazuje mężczyznom zadbać o wszystkie aspekty górskiej randki. Zaczynamy od planowania trasy. Jeżeli dysponujemy samochodem, najlepiej wybrać szlak wychodzący z łatwo dostępnego parkingu oraz jedną pętlę, która kończy się w tym samym miejscu. Bardziej zaawansowane jest planowanie wycieczki bez samochodu i kończenie trasy w innym miejscu, niż się zaczyna. Tutaj trzeba dodatkowo zaplanować logistykę, analizować rozkład jazdy pociągów, autobusów, uwzględnić czas przejścia, żeby na mecie nie być za wcześnie lub za późno, itd. Samą trasę w górach warto zaplanować w ten sposób, żeby był na niej przynajmniej jeden charakterystyczny punkt (np. szczyt znanej góry, punkt widokowy). Dobrze jest nie wracać tą samą trasą, którą weszło się na górę i wybrać inny, alternatywny szlak. Po drodze warto zatrzymać się w schronisku lub górskiej chatce i np. napić się herbaty. Wtedy będzie to taka prawdziwa randka, obejmująca "wyjście do restauracji" ;-)

Żeby wycieczka była przyjemna, musi być przede wszystkim bezpieczna i dostosowana do możliwości partnerki. Ja nigdy nie miałem problemu z tym, że moja żona nie dawała rady wysiłkowo na wycieczce (Ania jest wielokrotną mistrzynią Polski w biegach górskich), ale kobiety przeważnie są delikatniejsze od mężczyzn. Szczególnie przy planowaniu trasy zimą musimy zwrócić uwagę na to, jaka jest prognoza pogody na czas wycieczki oraz jakie panują warunki na szlakach. Można je sprawdzić na forach i grupach górskich na Facebooku. Jeżeli na szlaku zalega śnieg, strome zbocza są oblodzone, a dodatkowo zapowiadają słabą widoczność, mróz i silny wiatr, to delikatnie mówiąc, nie będzie to najprzyjemniejsza "randka" dla naszej partnerki.

Do naszych (męskich) obowiązków należy również zaplanowanie ubioru i sprzętu na wycieczkę, także dla naszej partnerki. Nawet pozornie krótka zimowa wycieczka na Babią Górę bez raków/nakładek na buty i odpowiedniego ubioru może się zamienić w koszmar, podobnie jest w wyższych partiach Tatr. Warto również odpowiednio zaplanować picie, jedzenie oraz postoje w schroniskach. To my powinniśmy nieść plecak, a jego wyposażenie powinno być adekwatne do zaplanowanej trasy. W górach warto również mieć plan B, żeby np. przerwać wycieczkę w odpowiednim momencie i zejść najkrótszą trasą w stronę cywilizacji.

Podstawą do planowania wycieczki jest mapa. Tradycjonaliści wybiorą opcję papierową, najlepiej laminowaną, a bardziej nowocześni zaplanują trasę na mapach górskich dostępnych online w Internecie, obliczą szacunkowy czas przejścia przy pomocy kalkulatorów, a na trasę zabiorą telefon z zainstalowaną aplikacją obejmującą mapy turystyczne. Zaletą tych ostatnich jest to, że nie potrzebujemy dodatkowo kompasu, a aplikacja dzięki GPS pokaże nam bieżące położenie na mapie, co jest szczególnie przydatne, jeżeli z jakichś przyczyn zejdziemy z oznakowanego szlaku turystycznego i nie znamy naszego położenia na mapie papierowej.

Górskie mapy turystyczne online na portalu goryiludzie.pl

Kalkulator czasu przejścia szlaków - szlaki.net.pl

Niektóre aplikacje pozwolą nam wyznaczyć docelową trasę przed wycieczką, a potem będą nam dawać sygnały dźwiękowe, jeżeli znajdziemy się poza zaplanowanym szlakiem. Dodatkowo można również ustawić śledzenie on-line, żeby można było na bieżąco śledzić naszą pozycję na mapie. Taka informacja może być przydatna np. dla rodziny i znajomych (można nawet podać linka potencjalnej teściowej, żeby wiedziała, gdzie w danym momencie jesteśmy na "górskiej randce" z jej córką ;-)) oraz ratowników (oby nie było to im potrzebne :-/). Tutaj mogę polecić aplikację RunCalc mojego autorstwa, o której pisałem kiedyś na blogu. To właśnie RunCalc pozwala na wczytanie dowolnego obrazka mapy turystycznej do telefonu, umożliwia narysowanie docelowej trasy na mapie i podążanie nią w terenie, a także na bieżąco udostępnia nasz ślad w Internecie (jeżeli jesteśmy w zasięgu sieci komórkowej).

Aplikacja RunCalc dla turystów górskich

Telefon w górach to ważna rzecz i warto zadbać, żebyśmy w czasie wycieczki oboje mieli przy sobie naładowane komórki. Poza dzwonieniem, smartfon może przydać się do kilku innych rzeczy - uruchomienia wspomnianej wyżej aplikacji, która umożliwi nam podgląd pozycji na mapie turystycznej, a także robienia zdjęć oraz identyfikacji okolicznych gór.

W tym ostatnim przypadku polecam zainstalować sobie i partnerce aplikację Polskie Góry. Dziewczyna na pewno doceni, że jesteście na bieżąco z nowymi technologiami, będziecie też mieli dodatkowy temat do rozmowy przy rozpoznawaniu szczytów w miejscach widokowych. W czasie wycieczek w górach wielokrotnie widziałem, jak mężczyzna próbował zaimponować kobiecie, pokazując jej widoczne góry. Czasem wychodziło to lepiej, czasem gorzej, ale zawsze była jakaś interakcja i np. kobieta przybliżała się do partnera, wodziła wzrokiem za jego palcem, przytakiwała :-)

Bez uruchamiania aplikacji również możemy zaimponować naszej partnerce wiedzą przy rozpoznawaniu okolicznych szczytów. Nie każdy jednak tak dobrze zna okoliczne góry, dlatego warto się przygotować do takiej wycieczki. Tutaj również z pomocą przyjdzie nam aplikacja Polskie Góry, dzięki której możemy wygenerować rysunek z opisaną panoramą górską, z dowolnego miejsca. Przypuśćmy, że zaplanujemy krótką wycieczkę z Przełęczy Przegibek na Magurkę Wilkowicką i z powrotem. Najpierw warto sprawdzić, jakie punkty widokowe mamy po drodze. Takie informacje często są zaznaczone na mapach turystycznych, możemy również skorzystać z map Google, gdzie w niektórych miejscach można podejrzeć zdjęcia, które ktoś kiedyś stamtąd wykonał. Jeżeli przeciągniemy ikonę żółtego ludzika z prawego dolnego rogu mapy, to na niebiesko podświetlą nam się niektóre drogi, co oznacza, że zostały one sfotografowane w usłudze Google Street View. Jeżeli opuścimy ludzika na drogę, wyświetli nam się panoramiczne zdjęcie. Jest to przydatne np. do identyfikacji potencjalnych miejsc parkingowych przy starcie naszej trasy. Na szlakach górskich często można również zobaczyć niebieskie kropki, które wskazują na to, że ktoś kiedyś zrobił tam zdjęcie Photo Sphere.Możemy podejrzeć to zdjęcie i sprawdzić, czy faktycznie jest to dobry punkt widokowy, który będziemy mijać przy zaplanowanej trasie. Jeżeli tak jest, to możemy sprawdzić współrzędne geograficzne tego punktu. Klikamy prawym przyciskiem i wybieramy Co tu jest?. Mapa pokaże nam wtedy współrzędne geograficzne, np. 49.787469, 19.129332. Następnie uruchamiamy aplikację Polskie Góry, wybieramy Opcje -> Ustawienia, zmieniamy opcję Symulacja położenia na Symulacja rysunku, wprowadzamy Szerokość i długość geograficzną, natomiast pole Wysokość pozostawiamy puste, a w źródle wybieramy Google. Ta ostatnia opcja spowoduje, że aplikacja sama określi wysokość na poziomie gruntu w danym miejscu (według współrzędnych geograficznych). Klikamy przycisk Wstecz i aplikacja Polskie Góry generuje rysunek.

Powyższy obrazek stanowi wierne odwzorowanie tego, co zobaczymy później na szlaku w tym miejscu i nawet bez włączania aplikacji Polskie Góry będziemy mogli powiedzieć naszej towarzyszce, że od lewej widać kolejno szczyty Beskidu Śląskiego powyżej 1000 m n.p.m.: Magurę, Klimczok i Szyndzielnię, a ten pobliski szczyt to Łysa Góra - najdalej na zachód wysunięty fragment Beskidu Małego.Wiele miejsc widokowych znajduje się na szczytach gór i wtedy symulowanie rysunku jest jeszcze łatwiejsze. Dla przykładu, na Magurce Wilkowickiej również mamy do wyboru kilka zdjęć Google Maps Photo Sphere i warto się zorientować, jak nazywają się widoczne stamtąd szczyty. Zasymulowanie pozycji na Magurce jest jeszcze prostsze niż w powyższym przykładzie. Wybieramy Opcje - > Ustawienia, a następnie Pasmo / grupa górska = Beskidy Zachodnie, Symulacja rysunku, przycisk [...] i z listy szczytów wybieramy lokalizację Magurka Wilkowicka. W tym momencie aplikacja ustawia symulowane miejsce na współrzędne i wysokość Magurki. Pobieranie wysokości można tym razem ustawić na domyślną wartość GPS i baza, bo aplikacja Polskie Góry zna wysokość szczytu i nie musi łączyć się z Internetem, żeby pobrać te dane.Powyżej widać rysunek jedynie fragmentu Beskidu Śląskiego, widocznego z Magurki Wilkowickiej, a pozostałą część panoramy w innych kierunkach możemy sprawdzić przeciągając na ekranie palcem na boki. Idąc w lewo, zidentyfikujemy inne szczyty Beskidu Śląskiego (np. Baranią Górę), Małą Fatrę, Beskid Żywiecki i Beskid Mały. Wiedzę zdobytą na zasymulowanych rysunkach aplikacji Polskie Góry będziemy mogli potem wykorzystać w praktyce, kiedy naprawdę staniemy w tym miejscu. Na poniższym zdjęciu prezentuję panoramę z Magurki moim kolegom, ale równie dobrze można w ten sposób zaimponować swojej dziewczynie ;-)I jak - komu zaimponowałem w tej chwili? ;-)Wszystkie wpisy
18 listopada 2018 - Wycieczka: Dębowiec - Wapienica - Błatnia - Klimczok - Szyndzielnia

17 listopada 2018 - Wycieczka trasą: Lipnik - Gaiki - Żarnówka - Hrobacza Łąka

16 listopada 2018 - Wyszukiwarka szczytów w aplikacji i zdobyte góry w chmurze

12 listopada 2018 - Wschód słońca na Przełęczy Karkoszczonka, widoki z Klimczoka

11 listopada 2018 - Widoki z trasy GEZnO w Brennej

8 listopada 2018 - Poranne panoramy z Kęt i Witanowic koło Wadowic (edytowany)

6 listopada 2018 - Wschód słońca na Klimczoku - z Bystrej przez Magurę

4 listopada 2018 - Domyślna opcja Wybrane przed Wyższe / Niższe / Wszystkie

2 listopada 2018 - Panoramy z Brennej - wieża widokowa na Starym Groniu

1 listopada 2018 - Wschód słońca na Klimczoku - z Bystrej przez Magurę

1 listopada 2018 - Zakaz ruchu dla Google (edytowany)

31 października 2018 - Złota jesień na Gaikach

30 października 2018 - Certyfikacja aplikacji Polskie Góry i widoki z Kaplicówki

28 października 2018 - Górska logika

25 października 2018 - Zdjęcia nocne aplikacją - jak celować na czarnym ekranie

19 października 2018 - Ostatni dzień przed ciszą wyborczą - głosujcie na mój program :-)

18 października 2018 - Aplikacja Polskie Góry zarobiła już 30 tysięcy! :-)

16 października 2018 - Ankieta - czy umożliwić ukrywanie opisów zagranicznych gór? NIE!

16 października 2018 - Zdjęcia gór z opisami na dole i pierwsza fotografia masztu

14 października 2018 - Ostatni dzień w Karkonoszach - Zamek Chojnik

13 października 2018 - Wycieczka w Karkonoszach: Szklarska, Szrenica, Śnieżka, Szklarska

12 października 2018 - Wycieczka ze Szklarskiej Poręby na Wysoki Kamień

11 października 2018 - Wschód słońca na Klimczoku - z Bystrej przez Kozią i Szyndzielnię

10 października 2018 - Wschód słońca na Klimczoku - z Bystrej przez Magurę

10 października 2018 - Szybkie dodawanie +100 m wysokości przy generowaniu panoramy

9 października 2018 - Wschód słońca na Klimczoku - spod Dębowca przez Szyndzielnię

7 października 2018 - Naprawa problemów ze "skaczącym" GPS

6 października 2018 - Wycieczka dookoła Szczyrku - Skrzyczne, Malinów, Kotarz

1 października 2018 - Warszawskie panoramy z Pałacu Kultury, Centrum i znad Wisły

30 września 2018 - Testy aplikacji pod Tatrami na telefonie Meizu M6

26 września 2018 - Pełnia księżyca oglądana z Gaików (edytowany)

21 września 2018 - Wyzwania sezonowe dla fotografów aplikacji Polskie Góry

19 września 2018 - Latarnie morskie - aplikacja Polskie Góry pomoże na Pomorzu ;-)

18 września 2018 - Symulowanie daty, godziny i położenia słońca (edytowany)

17 września 2018 - Czas na czasową zmianę zmiany czasu?

15 września 2018 - Zdjęcie mgły i korekta wskazań wysokości GPS

9 września 2018 - Wycieczka na Czupel z Łodygowic - fotorelacja

9 września 2018 - Nawigacja z aplikacją Polskie Góry - nie idźcie tą drogą! ;-)

7 września 2018 - Krzyżówka aplikacji Polskie Góry

3 września 2018 - Quizy z rozpoznawania szczytów ze zdjęć lotniczych (edytowany)

28 sierpnia 2018 - Nienormalny rozkład normalny ocen

26 sierpnia 2018 - Górskie korony do kolekcjonowania w aplikacji Polskie Góry

25 sierpnia 2018 - Najpopularniejszy w Polsce tatrzański dwutysięcznik ;-)

20 sierpnia 2018 - Oceny i opinie o aplikacji Polskie Góry

16 sierpnia 2018 - Chopok i Dziumbier w Niżnych Tatrach - fotorelacja

15 sierpnia 2018 - Szczyt Sidorovo i skansen Vlkolínec w Wielkiej Fatrze - fotorelacja

15 sierpnia 2018 - Obrót ekranu i ostrość obrazu - więcej informacji

14 sierpnia 2018 - Šiprúň w Wielkiej Fatrze - fotorelacja

13 sierpnia 2018 - Widoki z Pyšnego sedla w Tatrach Zachodnich

12 sierpnia 2018 - Chleb i Wielki Krywań w Małej Fatrze - fotorelacja

10 sierpnia 2018 - Wielki Chocz - fotorelacja

9 sierpnia 2018 - Ostredok w Wielkiej Fatrze - fotorelacja

8 sierpnia 2018 - Krywań w Tatrach Wysokich - fotorelacja

6 sierpnia 2018 - Filmik instruktażowy z Trzech Lipek - kierunek do Słońca i cienia

5 sierpnia 2018 - Fotorelacja z wycieczki Sopotnia Mała -> Słowianka -> Romanka

4 sierpnia 2018 - Fotorelacja z wycieczki Cięcina -> Abrahamów -> Słowianka -> Skała

29 lipca 2018 - Fotorelacja z Beskidu Żywieckiego - Sucha Góra i Redykalny Wierch

28 lipca 2018 - Widoki z Pałacu Kultury w Warszawie i całkowite zaćmienie Księżyca

22 lipca 2018 - Fotorelacja z Beskidu Małego - Kiczera i Góra Żar

21 lipca 2018 - Fotorelacja z Beskidu Śląsko-Morawskiego - Jaworowy i Ostry

20 lipca 2018 - Biskupia Kopa - stąd w Polsce zobaczymy Karkonosze i Tatry

17 lipca 2018 - Nowości w aplikacji: precyzyjny promień widoczności i funkcja "Lecę tam"

12 lipca 2018 - Kalibracja kąta widzenia kamery w telefonie - filmiki instruktażowe

8 lipca 2018 - Aplikacja Polskie Góry Premium z funkcją teleportacji i zarządzania pogodą

6 lipca 2018 - Laboratorium aplikacji Polskie Góry - rozpoznawanie obrazu

3 lipca 2018 - Widok na Sudety z Gaików w Beskidzie Małym

30 czerwca 2018 - Fotorelacja z wycieczki na Magurkę i Gaiki

30 czerwca 2018 - Jak zrobić dokładne zdjęcia i zrzuty ekranu aplikacją Polskie Góry

29 czerwca 2018 - Aplikacja Polskie Góry w Krakowie - kolejny filmik

27 czerwca 2018 - Filmiki instruktażowe aplikacji Polskie Góry

23 czerwca 2018 - Wydajność aplikacji Polskie Góry - praktyczny przykład (edytowany)

21 czerwca 2018 - Błędy, robaki, bugi, babole - w końcu wszystkie naprawione! :-)

20 czerwca 2018 - Testy aplikacji Polskie Góry na telefonie Huawei Y6 2017

17 czerwca 2018 - Fotorelacja z wycieczki z Ponikwi na Leskowiec i Bliźniaki

1 czerwca 2018 - Fotorelacja z wycieczki spod Dębowca na Klimczok

31 maja 2018 - Gdyby wieżowce były górami

30 maja 2018 - Księżyc w pełni przed wschodem słońca

30 maja 2018 - Widok z Babiej Góry na pomnik smoleński (edytowany)

29 maja 2018 - Zdjęcia z Babiej Góry od Wojtka i Daniela

26 maja 2018 - Fotorelacja z wycieczki granią Gaiki -> Hrobacza Łąka

25 maja 2018 - Widoki z pracy (edytowany)

20 maja 2018 - Fotorelacja z wycieczki w Beskidzie Małym - zdobywanie nowych szczytów

13 maja 2018 - Fotorelacja z wycieczki na Gaiki przy pięknej pogodzie

11 maja 2018 - Kolekcja gór - klonowanie, eksport do Excela, Korona Sudetów

10 maja 2018 - Zdobywanie szczytów z aplikacją Polskie Góry - praktyczny przykład

6 maja 2018 - Aplikacja Polskie Góry w Beskidzie Śląsko-Morawskim - część 3

4 maja 2018 - Aplikacja Polskie Góry w Beskidzie Śląsko-Morawskim - część 2

1 maja 2018 - Aplikacja Polskie Góry w Beskidzie Śląsko-Morawskim (edytowany)

23 kwietnia 2018 - Panorama wieżowców w Warszawie (edytowany)

20 kwietnia 2018 - Panorama ze wzgórza Trzy Lipki w Bielsku-Białej

14 kwietnia 2018 - Fotorelacja z wycieczki Milówka -> Bielsko-Biała przez Beskid Śląski

10 kwietnia 2018 - Aplikacja Polskie Góry na Sardynii

30 marca 2018 - Fotorelacja z wycieczki Dębowiec -> Szyndzielnia -> Klimczok -> Błatnia

25 marca 2018 - Fotorelacja z wycieczki na Gaiki i Hrobaczą Łąkę

22 marca 2018 - Gaiki w pięknej zimowej aurze - fotorelacja

11 marca 2018 - Fotorelacja z wycieczki granią Gaiki - Hrobacza Łąka

10 marca 2018 - Linki do Wikipedii w aplikacji Polskie Góry

5 marca 2018 - 20 tysięcy pobrań aplikacji Polskie Góry! :-)

1 marca 2018 - Ponad 5000 rekordów w bazie danych aplikacji Polskie Góry

24 lutego 2018 - Przełącznik Wyższe / Niższe / Wszystkie do wyboru opisów szczytów

23 lutego 2018 - Naprawa problemów z GPS (edytowany)

18 lutego 2018 - Panorama Tatr z Zębu

14 lutego 2018 - Jak zaimponować dziewczynie w górach

8 lutego 2018 - Ankieta - wyświetlanie informacji o symulowaniu lokalizacji (edytowany)

6 lutego 2018 - Preferowany szczyt na panoramie (edytowany)

5 lutego 2018 - Polskie Góry aplikacją bezawaryjną

3 lutego 2018 - Fotorelacja z wycieczki Bystra -> Magura -> Klimczok

3 lutego 2018 - Podział pasm górskich na mapie

31 stycznia 2018 - Księżyc, superpełnia, Superksiężyc (edytowany)

31 stycznia 2018 - Wróćmy na jeziora

26 stycznia 2018 - Nowy wygląd opisów szczytów w aplikacji i testy w terenie

25 stycznia 2018 - Testy aplikacji na nowym telefonie Lenovo K5

24 stycznia 2018 - Ankieta w sprawie wyglądu opisów w aplikacji

18 stycznia 2018 - Przyspieszenie aplikacji Polskie Góry i 500 szczytów w paśmie

6 stycznia 2018 - Wydajność aplikacji Polskie Góry

6 stycznia 2018 - Jak ukraść górę?

5 stycznia 2018 - Zniekształcenia obrazu i panorama 180 stopni (edytowany)

5 stycznia 2018 - Godzina wschodu i zachodu słońca w aplikacji Polskie Góry (edytowany)

4 stycznia 2018 - Opis panoramy Tatr z Chopoka w Tatrach Niżnych

1 stycznia 2018 - Aplikacja Polskie Góry na Lanzarote

19 grudnia 2017 - Sztuczna inteligencja w aplikacji Polskie Góry

16 grudnia 2017 - Zdobywanie szczytów na Trasie Skaczącego Tygrysa w Beskidzie Małym

16 grudnia 2017 - Jak odległe góry możemy zobaczyć z terytorium Polski?

15 grudnia 2017 - Brzydka ikona -4° - dlaczego nie ma jej w aplikacji Polskie Góry

10 grudnia 2017 - Fotorelacja z wycieczki Magura -> Klimczok -> Szyndzielnia -> Kozia

9 grudnia 2017 - Testy terenowe modułu kolekcjonowania szczytów

4 grudnia 2017 - Kolekcjonuj zdobyte szczyty z aplikacją Polskie Góry! (edytowany)

25 listopada 2017 - Fotorelacja z wycieczki na Magurkę Wilkowicką

25 listopada 2017 - Widok na Tatry z lotniska Aleksandrowice w Bielsku-Białej

23 listopada 2017 - Wschód słońca na Gaikach i widok na Pradziada w Sudetach

21 listopada 2017 - Górska granica Polski na mapie w aplikacji Polskie Góry

16 listopada 2017 - Szlak Huli dookoła Szczyrku (edytowany)

15 listopada 2017 - Pierwsze mrozy na Gaikach i panorama Tatr

7 listopada 2017 - Panoramiczne zdjęcie Tatr z Jurgowa (edytowany)

6 listopada 2017 - Widoczność szczytów przy zmianach wysokości (edytowany)

5 listopada 2017 - Fotorelacja z wycieczki na Skrzyczne i Malinowską Skałę

5 listopada 2017 - Nowości dla rolników - rozpoznawanie upraw w aplikacji Polskie Góry

4 listopada 2017 - Wschód słońca na Klimczoku

31 października 2017 - Pierwsze zimowe wejście na Gaiki

29 października 2017 - Identyfikatory szczytów w bazie danych aplikacji Polskie Góry

29 października 2017 - Zmiana czasu z letniego na zimowy - czy ostatnia?

22 października 2017 - Wyszukiwarka szczytów na portalu RunCalc

22 października 2017 - Aplikacja RunCalc dla turystów górskich

22 października 2017 - Widoki na Tatry z nowej wieży widokowej w słowackim Zdziarze

21 października 2017 - Fotorelacja z wycieczki Gaiki -> Międzybrodzie -> Czupel

20 października 2017 - Tolerancja przy identyfikacji linii horyzontu

18 października 2017 - Burza Ophelia i czerwone niebo na zachodzie o wschodzie

17 października 2017 - Zachód słońca w Bielsku, wschód na Gaikach - panorama Tatr

14 października 2017 - Fotorelacja z Biegu Ultra Granią Beskidu Małego

12 października 2017 - Rozpoznawanie obrazu w praktyce (edytowany)

6 października 2017 - Film promocyjny aplikacji Polskie Góry

5 października 2017 - Przyjazna nazwa miejsca w aplikacji Polskie Góry

3 października 2017 - Paralaksa i naturalny pomiar odległości w górach (edytowany)

1 października 2017 - Fotorelacja z wycieczki wokół Koszarawy

30 września 2017 - Fotorelacja z wycieczki na Rycerzową, Bendoszkę i Praszywkę

28 września 2017 - Piramida krakowska

23 września 2017 - Pozycjonowanie stron aplikacji Polskie Góry

20 września 2017 - Aplikacja Polskie Góry jako nawigacja samochodowa

19 września 2017 - Rozpoznawanie obrazu - określanie linii horyzontu

9 września 2017 - Fotorelacja z wycieczki na Romankę i Rysiankę

3 września 2017 - Rozpoznawanie obrazu i utrudnione testy nowej wersji aplikacji

31 sierpnia 2017 - Jak użytkownicy pomagają rozwijać aplikację Polskie Góry

31 sierpnia 2017 - Wieczorne widoki z Gaików

27 sierpnia 2017 - Fotorelacja z wycieczki na Hrobaczą Łąkę

26 sierpnia 2017 - Fotorelacja z wycieczki na Magurkę Wilkowicką

26 sierpnia 2017 - Prezentacja aplikacji Polskie Góry na zjeździe PTTK

26 sierpnia 2017 - Powrót do przyszłości z aplikacją Polskie Góry

19 sierpnia 2017 - Bieg Ultra Granią Tatr - widoki z Czerwonych Wierchów

16 sierpnia 2017 - Widoki z Góry Żar i Magurki Wilkowickiej

16 sierpnia 2017 - Polskie Góry na Maderze

31 lipca 2017 - Nowy wygląd aplikacji Polskie Góry

31 lipca 2017 - Widoki z Baraniej Góry

26 lipca 2017 - 10 tysięcy pobrań aplikacji Polskie Góry! :-)

23 lipca 2017 - Były sobie dwa Minčoly

23 lipca 2017 - Burzowe zdjęcia rentgenowskie Skrzycznego

21 lipca 2017 - RunCalc Panoruna - zagraniczne panoramy i opisywanie posiadanych zdjęć

16 lipca 2017 - Widoki z Wielkiej Raczy

16 lipca 2017 - Polskie Góry w Alpach Julijskich i słynny Triglav

9 lipca 2017 - Polskie Góry w Alpach Kamnickich

5 lipca 2017 - Ustawienia ostrości oraz wpływ strefy czasowej na położenia słońca

5 lipca 2017 - Panoramy z Hrobaczej Łąki i Gaików (edytowany)

4 lipca 2017 - Bieg Ku Słońcu i opisywanie wykonanych wcześniej zdjęć

26 czerwca 2017 - Komunikat dla użytkowników, którzy ostatnio zainstalowali aplikację

25 czerwca 2017 - Widoki ze Śnieżki

21 czerwca 2017 - Lato oficjalnie rozpoczęte :-)

19 czerwca 2017 - Podstawowe informacje po zainstalowaniu aplikacji Polskie Góry

14 czerwca 2017 - Poszerzanie horyzontów na temat horyzontu

13. června 2017 - Aplikácia Polskie Góry na slovenských horách

13. června 2017 - Aplikace Polskie Góry ve českých horách

9 czerwca 2017 - Szyndzielnia i Klimczok przy pięknej pogodzie

8 czerwca 2017 - Ostatnie poprawki w aplikacji Polskie Góry

7 czerwca 2017 - Pradziad widziany z Gaików

4 czerwca 2017 - Aplikacja Polskie Góry - wschód słońca na Gaikach, Magurka, Czupel

3 czerwca 2017 - Aplikacja Polskie Góry na Biegu Marduły w Tatrach

1 czerwca 2017 - Cień wielkiej góry (edytowany)

30 maja 2017 - Ciekawe nazwy gór (edytowany)

28 maja 2017 - Babia Góra i Mała Babia ze Słonej Wody

24 maja 2017 - Królewicz Śnieżnik, Królewna Śnieżka i... Cycki Bardotki

20 maja 2017 - Sztuczki w aplikacji Polskie Góry (edytowany)

15 maja 2017 - Nowości w aplikacji: 200 szczytów w paśmie i górskie gwiazdy (edytowany)

7 maja 2017 - 5000 pobrań aplikacji Polskie Góry

3 maja 2017 - Polskie Góry w odwiedzinach w Górach Dynarskich

26 kwietnia 2017 - Tomasz, to masz ty maszty

23 kwietnia 2017 - Czujniki położenia, kompas i deklinacja

15 kwietnia 2017 - Aplikacja Polskie Góry i jej konkurencja

10 kwietnia 2017 - Aplikacja Polskie Góry w Ustrzykach Dolnych (Góry Sanocko-Turczańskie)

4 kwietnia 2017 - Nowości: rysunki panoram, kalibracja kompasu, wybór rozdzielczości

25 marca 2017 - Zmiana czasu z zimowego na letni

21 marca 2017 - Równonoc - wschód słońca na wschodzie, zachód na zachodzie

20 marca 2017 - Widoki ze wzgórza Trzy Lipki w Bielsku-Białej

13 marca 2017 - Co by było, gdyby Ziemia była płaska

7 marca 2017 - Tabela kalibracyjna w aplikacji Polskie Góry (edytowany)

6 marca 2017 - Aplikacja Polskie Góry jeszcze bardziej przyjazna użytkownikom

2 marca 2017 - Podział pasm górskich w aplikacji Polskie Góry

27 lutego 2017 - Wschód słońca na Magurze, widoki z Klimczoka i Szyndzielni

22 lutego 2017 - Karta kalibracyjna (edytowany)

15 lutego 2017 - Gaiki

14 lutego 2017 - Lubię nagie i zarośnięte... (edytowany)

4 lutego 2017 - Quizy z rozpoznawania panoram górskich

31 stycznia 2017 - Aplikacja Polskie Góry w ...Warszawie

29 stycznia 2017 - Wschód słońca na Magurce

28 stycznia 2017 - Wschód słońca na Klimczoku oglądany przez obiektyw szerokokątny

10 stycznia 2017 - Polskie Góry od kuchni (programistycznej)

1 stycznia 2017 - Noworoczny bieg Trasą Skaczącego Tygrysa, zachód słońca w Łodygowicach

31 grudnia 2016 - Sylwestrowy wschód słońca na Klimczoku

30 grudnia 2016 - Wschód słońca na Pilsku, zachód na Magurce

17 grudnia 2016 - Widoki z Góry Żar

13 grudnia 2016 - Wschód słońca na Klimczoku - opis panoramy Tatr

25 listopada 2016 - Aplikacja Polskie Góry bez GPS

22 listopada 2016 - Wschód słońca na Klimczoku

18 listopada 2016 - Aplikacja Polskie Góry - jak to działa?

6 listopada 2016 - Nowości w aplikacji: lista szczytów i rysowanie kształtów gór

25 października 2016 - Algorytm określania widoczności gór oraz nowe tatrzańskie szczyty

23 października 2016 - Aplikacja Polskie Góry w Tatrach

17 października 2016 - Wakacyjny konkurs fotograficzny rozstrzygnięty

2 października 2016 - Refrakcja - dlaczego o wschodzie i zachodzie Słońce jest czerwone?

15 września 2016 - Apel do użytkowników aplikacji Polskie Góry: przeczytajcie instrukcję :-)

12 września 2016 - Polskie Góry w odwiedzinach w Górach Riła

1 września 2016 - Mądrości na temat wybitności (edytowany)

31 sierpnia 2016 - Ulubione miejsce na górskiej panoramie

29 sierpnia 2016 - Więcej o historii i budowie polskich gór

25 sierpnia 2016 - Górska róża wiatrów w aplikacji Polskie Góry

18 sierpnia 2016 - Genialna luneta na szczycie Monte delle Rezze nad Livigno

13 sierpnia 2016 - Polskie Góry w Alpach - ciąg dalszy

11 sierpnia 2016 - Polskie Góry w... Alpach ;-)

1 sierpnia 2016 - Lekcja historii o Sudetach

12 lipca 2016 - W stronę Słońca

18 czerwca 2016 - Nowości w aplikacji: rysowanie panoram oraz wykorzystanie położenia Słońca

16 maja 2016 - Undulacja i ustawienia wysokości (edytowany)

5 maja 2016 - Kąt widzenia aparatu w telefonie (edytowany)

4 maja 2016 - Zniekształcenia obrazu w aparatach telefonów komórkowych (edytowany)

----------------------------------------------------------------
Powrót do strony głównej aplikacji Polskie Góry
----------------------------------------------------------------
Copyright 2015-2018 Robert Celiński, Byledobiec Anin