Blog aplikacji Polskie Góry  

Na moim blogu obejrzysz setki zdjęć panoram górskich z opisami, a także poznasz wiele ciekawych pojęć, takich jak: undulacja, refrakcja, deniwelacja, deklinacja, inklinacja, analema, paralaksa, aberracja, dystorsja. Zbyt skomplikowane? To dowiesz się np. dlaczego o wschodzie i zachodzie słońce jest czerwone oraz dlaczego lepiej nie stawać z boku na zdjęciu grupowym. Na dole ekranu znajduje się spis treści wszystkich wpisów na blogu. Zapraszam :-)

^/\^ Robert Celiński, autor aplikacji Polskie Góry ^/\^

20 maja 2017 - Sztuczki w aplikacji Polskie Góry (edytowany)

Większość osób, które ściągnęły aplikację Polskie Góry, nie zdaje sobie zapewne sprawy, jakie funkcje ona posiada. Przeważnie ludzie ściągają program i chcą, żeby dokładnie opisał im widoczne góry. Nie czytają instrukcji obsługi i nie wiedzą nawet, że aplikacja ma więcej niż jeden ekran. Czasem spotykam się z negatywnymi opiniami, typu: "Apka do bani, opis gór lata na boki, pokazuje szczyty niedokładnie, odinstalowałem to badziewie, jedna gwiazdka". Z jednej strony jest mi wtedy przykro, bo w stworzenie i opisanie aplikacji włożyłem dużo serca i czasu, z drugiej strony rozumiem obecny pęd technologiczny i oczekiwania użytkowników, że wszystko będzie działało od razu doskonale i że często klient prędzej złoży reklamację lub wyrzuci produkt do kosza, niż przeczyta jego instrukcję obsługi.

Opisany wyżej problem wynika ze źle działającego kompasu w telefonie, na co aplikacja nie ma wpływu. Potrafi za to wychwycić złe działanie kompasu i go wyłączyć, jednocześnie włączając tryb ręczny, o czym informuje wyraźnie napisem na ekranie, jak ten tryb ręczny się obsługuje. Wtedy użytkownicy narzekają z kolei, że obracają telefon, a opis im się nie przesuwa. Jeden użytkownik wystawił aplikacji jednogwiazdkową opinię, bo twierdzi, że uruchomił aplikację stojąc na słońcu i nic nie widział na ekranie. Chciałem odpisać, że z tej aplikacji można korzystać wyłącznie w pochmurne, najlepiej deszczowe dni, ale ugryzłem się w palce, zanim dotknęły klawiatury. Nie napisałem też, że można przejść do cienia lub zasłonić promienie padające na ekran kurtką czy plecakiem.Wpis o odwiecznej walce programistów z użytkownikami

Przypominam, że kompas można skalibrować, a jeżeli nadal będzie działał źle, można włączyć tryb ręczny, który uruchamia się jednym kliknięciem w ekran i w ten sam sposób wyłącza, aktywując ponownie kompas. W trybie ręcznym panoramę można przesuwać, przeciągając palcem na boki. Trzeba uważać, żeby przeciągać, a nie klikać, bo to powoduje ponowne włączenie kompasu. W celowaniu opisami we właściwe szczyty pomaga wirtualnie narysowana panorama gór (dostępna również offline) oraz informacja o aktualnym położeniu słońca, a także kierunku rzucanego cienia.

Tryb ręczny posiada wiele ciekawych funkcji do zarządzania oglądaną panoramą i głównie na nich skupiłem się w poniższym opisie. Przypominam, że w opcjach aplikacji Polskie Góry można również wyświetlić dwa rodzaje map z zaznaczonymi szczytami, obejrzeć narysowaną dokładnie panoramę, uruchomić górską różę wiatrów (taką jak duże metalowe koła z kierunkami do gór, jakie widzimy na niektórych szczytach i przy schroniskach), wyświetlić informację o górach w Polsce oraz sortowalną listę szczytów wybranego pasma.

Zapraszam do zapoznania się listą sztuczek, które można wykonać aplikacją Polskie Góry. Część z nich to po prostu zwykłe funkcjonalności, ale pewnie każdy użytkownik, nawet bardziej zaawansowany, znajdzie tu coś, o czym do tej pory nie wiedział.

1. Kalibracja kompasuKompas kalibruje się kręcąc telefonem "ósemki" w powietrzu, obracając telefon we wszystkich płaszczyznach. Jeżeli opis gór w aplikacji lata na boki, można spróbować takiej metody kalibracji i po kilku "ósemkach" stabilność powinna się poprawić. Warto też odejść od urządzeń i elementów metalowych, korzystać z aplikacji kawałek od schroniska czy wyciągu.

2. Ręczne przesuwanie panoramy

Jeżeli nie działa opcja 1, najlepiej zdecydować się na tryb ręczny, włączając go przez jedno kliknięcie w ekran. Na dole pojawi się symbol <- ->, który oznacza, że opisy można przeciągać palcem na boki (nie klikać, tylko przesuwać, bo inaczej znowu włączy się ten źle działający kompas).

3. Sterowanie długością linii opisów

Śliczny piesek, prawda? ;-)Niebo jest bardzo ładne, ale może lepiej uwiecznić piękne lasy na dole?Jeżeli będziemy przeciągać palcem w górę lub w dół w lewym dolnym rogu ekranu, to linie opisów będą się skracać lub wydłużać. Często się to przydaje, kiedy litery opisów nachodzą na góry - wtedy najlepiej wydłużyć linie przez ściągniecie palcem w dół, żeby wszystko było wyraźnie widać na tle nieba.

4. Wyświetlenie informacji o wybranym szczycieJeżeli klikniemy na górze wybranej linii opisu (ma ona kształt cyfry 1, trzeba kliknąć w daszek jedynki), to na ekranie pojawi się więcej informacji na temat danego szczytu. Taka sama opcja jest dostępna na mapach w aplikacji - trzeba kliknąć w punkt szczytowy.

5. Ukrywanie zbędnych opisówJeżeli ściągniemy linię opisu od góry jedynki w dół, to opis danej góry zostanie ukryty. Być może w jego miejsce pojawi się opis innej, niższej i bliżej położonej góry. Taki opis też można ściągnąć w dół. W ten sposób możemy ukryć wszystkie opisy na panoramie i np. zostawić tylko tę górę, która nas najbardziej interesuje.6. Opisywanie tylko pobliskich lub bardziej odległych szczytów

Na ekranie mamy dostępnych kilka przycisków (to nie są tylko informacje - tam można klikać), między innymi zakres odległości, jaka dzieli nas od interesujących szczytów. Domyślnie jest to pełen zakres (0 km -> 300 km), ale można np. ustawić tylko najbliższe (0 km -> 10 km) lub te widoczne na horyzoncie, powyżej 100 km (100 km -> 300 km). Wtedy aplikacja pokazuje tylko opisy na tych planach, które nas interesują.

7. Pokazywanie niższych szczytów

Domyślnie na panoramie pokazują się tylko najwyższe szczyty, a jeżeli bliżej w linii prostej są jakieś niższe, to ich opisy są ukrywane. Chodzi o to, żeby panorama była czytelna. Pojedyncze opisy wyższych szczytów można ukrywać przez ściągnięcie palcem w dół, ale jeżeli chcemy zrobić to hurtowo, to klikamy na opcję Wyższe, która przełącza się na Niższe i wtedy opisywane są tylko najniższe góry na bliższych planach. Kolejne kliknięcie w tym miejscu powoduje włączenie opcji Wszystkie i wtedy na aplikacja wyświetla każdy opis, niezależnie od tego, że może nachodzić na inny. Ponowne kliknięcie w tym miejscu powoduje powrót do opcji Wyższe. Przełączanie Wyższe / Niższe / Wszystkie jest też skutecznym sposobem na zresetowanie panoramy, jeżeli np. niechcący ukryliśmy opis jakiejś wyższej góry i chcemy go przywrócić.

8. Wykonywanie zdjęć

Przycisk w prawym dolnym rogu odpowiada za robienie zdjęć i jest wielofunkcyjny. Kliknięcie w niego powoduje utrwalenie panoramy z opisami, przeciągnięcie palcem w prawą stronę utrwala obraz gór, opisy oraz kształty gór narysowane w rozszerzonej rzeczywistości, a przeciągnięcie w lewą stronę (do środka) dodatkowo utrwala narysowane w rozszerzonej rzeczywistości słoneczko. Użytkownicy najczęściej stosują pierwszą opcję, bo narysowane kształty gór i słoneczko stanowią tylko pomoc nawigacyjną, ale jeżeli ktoś chce je również utrwalić na zdjęciu, to ma taką możliwość. Przy okazji, od wersji 3.10 w ustawieniach aplikacji są dostępne 3 sposoby pobierania wysokości: 1. GPS i baza, 2. Google, 3. GPS. Pierwsza rysuje kształty gór i działa offline, druga działa online - pobiera topografię terenu z usługi Google i rysuje kształty, trzecia to stara wersja, która pobiera wysokość z GPS i nie rysuje kształtów gór. Domyślnie ustawiona jest pierwsza - rysowanie offline.9. Panorama innego pasma

W bazie aplikacji Polskie Góry znajduje się tak dużo szczytów, że musiały one zostać podzielone na obszary górskie, zwane w uproszczeniu w aplikacji pasmami (tak naprawdę obszar obejmuje często kilka pasm według regionalizacji Kondrackiego). Kiedy użytkownik uruchamia aplikację Polskie Góry, ta pobiera pozycję GPS i automatycznie wybiera najbliższe pasmo. Może się jednak zdarzyć, że chcemy np. obejrzeć szczegółowy opis panoramy Tatr z Babiej Góry. Na szczycie Babiej aplikacja wybiera automatycznie pasmo Beskidy Zachodnie, w którym jest wprowadzonych tylko kilka najważniejszych tatrzańskich szczytów. Możemy jednak to zmienić, klikając przycisk Opcje i wybierając Ustawienia. Tam w polu Pasmo górskie wybieramy Tatry, następnie klikamy przycisk wstecz w telefonie i widzimy szczegółowo opisaną panoramę Tatr.

10. Symulacja rysunku panoramy z wybranego szczytuZdarza się, że zrobiliśmy zdjęcia gór aparatem fotograficznym i chcielibyśmy sprawdzić, jakie szczyty uwieczniliśmy. W ustawieniach aplikacji Polskie Góry możemy zasymulować miejsce, z którego zrobiliśmy zdjęcie (opcja Symulacja położenia), wpisując koordynaty i ewentualnie szacunkową wysokość n.p.m. (przy opcji pobierania wysokości Google można zostawić to pole puste, bo aplikacja sama ustali te dane). Jeżeli klikniemy wstecz, powinniśmy uzyskać kształty gór. Żeby było ładniej, możemy ustawić w tym miejscu opcję Symulacja rysunku, wtedy uzyskamy odpowiednie cieniowanie gór w zależności od odległości oraz nieskazitelnie błękitne niebo. Jeżeli nie znamy koordynatów, a zdjęcie było robione z jakiegoś szczytu górskiego, to możemy zasymulować to położenie, wybierając najpierw odpowiednie Pasmo górskie, a potem obok pola symulacji kliknąć przycisk [...], który otwiera posortowaną alfabetycznie listę szczytów danego pasma. Wybieramy szczyt, a wtedy koordynaty i wysokość automatycznie się uzupełniają, klikamy wstecz i mamy gotową panoramę. Możemy sterować jej zaresem, modyfikując w ustawieniach pole kąta widzenia, który zwiększyć/zmniejszyć o określony procent (w stosunku do standardu 53 stopni). Istnieje możliwość wpisania w tym polu znacznie większych wartości, dzięki czemu można np. uzyskać rysunek szerokiej panoramy górskiej lub przeciwnie - podać ujemną wartość, co powoduje przybliżenie widoku odległych gór (efekt zoom). Maksymalna wartość możliwa do wpisania to 239 (kąt 180 stopni), a minimalna to -96 (kąt 2 stopnie - bardzo duże przybliżenie).

Opisane wyżej funkcjonalności działają przy opcjach pobierania wysokości GPS i baza lub (jeszcze lepiej) Google. Jak ktoś ma więcej fantazji, to może np. spróbować zrobić aplikacją Polskie Góry zdjęcie swojego zdjęcia, żeby opisać na nim góry. Sam czasem tak robię. Warto wtedy zadbać o czystość monitora i brak refleksów świetlnych ;-)

Na koniec tego punktu mam zadanie z gwiazdką: jak najłatwiej zasymulować rysunek panoramy Tatr z Wielkiej Rycerzowej w Beskidzie Żywieckim?


?
?
?
?
?
?

Opcje, Ustawienia, Pasmo górskie = Beskidy Zachodnie, [...], Wielka Rycerzowa, Pasmo górskie = Tatry, Symulacja rysunku, wstecz, voila ;-)

To jeszcze mega trudne zadanie z dwiema gwiazdkami. Jestem w Tatrach i chcę na żywo oglądać opisane pobliskie szczyty, ale z niewiadomych przyczyn interesuje mnie również góra Oszust w Beskidzie Żywieckim i muszę mieć ją zaznaczoną na panoramie w aplikacji Polskie Góry, razem z tatrzańskimi szczytami. W paśmie Tatry uwzględnione są Babia Góra i Pilsko, ale Oszusta nie ma. Jak go dodać do tego pasma?


?
?
?
?
?
?

Opcje, Ustawienia, Pasmo górskie = Beskidy Zachodnie, [...], Oszust, zamiast Symulacja położenia wybieram Ulubione miejsce (współrzędne geograficzne i wysokość Oszusta są ustawiane w aplikacji jako ulubione miejsce), Pasmo górskie = Tatry, wstecz :-) Oszust pokaże się wtedy na panoramie z opisem "Ulubione miejsce". Przykład jest głupi, bo chyba nikt nie lubi oszustów ;-) Podobną sztuczkę można zastosować, jeżeli poza górami interesuje nas np. jakiś komin elektrociepłowni lub wieżowiec. Wtedy można go "ukraść" jako ulubione miejsce z pasma Miasta Polski.

11. Odwracanie podglądu kamery

Niektórzy twierdzą, że ich życie jest postawione na głowie. W przypadku aplikacji Polskie Góry mogą tak mówić np. użytkownicy urządzeń Nexus 5, Navitel T700 3G, którzy zgłaszali mi problem, że widzą odwrotnie podgląd kamery, a napisy w aplikacji są OK. W niektórych urządzeniach podgląd rzeczywiście pokazuje się odwrotnie, a programiści naprawiają to w ten sposób, że zaszywają w kodzie programu listę urządzeń, które mają ten feler i dla nich odwracają podgląd. Nie chciałem dodawać do aplikacji takiej zamkniętej listy (kto wie, ile jeszcze urządzeń tak się zachowuje) i zdecydowałem się na możliwość odwrócenia obrazu przez przeciągnięcie palcem z dołu ekranu do góry w lewej jego części. Użytkownicy Neksusa i Navitela tak sobie teraz naprawiają ten problem. Ta opcja jest też oczywiście dostępna dla "normalnych" użytkowników - niech i oni mają możliwość postawienia swojego życia do góry nogami ;-)12. Zmiana ustawień autofokusu

Niektórzy użytkownicy skarżyli się na problemy z ustawieniami autofokusu na ich telefonach i rozmazany obraz w aplikacji Polskie Góry. Te ustawienia można przełączać w analogiczny sposób jak w punkcie 11, tylko trzeba przeciągnąć palcem z dołu ekranu do góry, ale w prawej jego części.

13. Zmiana wyglądu aplikacji

Od wersji 4.00 aplikacja Polskie Góry zmieniła wygląd. Do starego można wrócić, przeciągając palcem w lewym dolnym rogu ekranu w lewą stronę. Powrót do nowego widoku jest możliwy po wykonaniu tej samej czynności.

14. Rozpoznawanie obrazu - określanie linii horyzontu

Od wersji 5.00 w aplikacji Polskie Góry można włączyć opcję rozpoznawania obrazu, dzięki czemu program określa linię horyzontu i "pomaga" kompasowi trafić idealnie z opisami szczytów. Tę opcję można włączyć, przeciągając palcem w lewym dolnym rogu ekranu w prawą stronę. Wyłącza się ją w ten sam sposób.15. Wyświetlanie informacji o szczytach oraz o godzinie wschodu i zachodu słońca

Po kliknięciu w pole w lewym dolnym rogu można zobaczyć statystykę - jakie pasmo jest w danej chwili wybrane, ile szczytów tego pasma jest wprowadzonych w bazie danych, ile jest z danego miejsca widocznych, a ile opisanych. Przypominam, że opisy niższych gór będą się pokazywać, jeżeli ukryjemy opisy wyższych gór przez ściągnięcie ich palcem w dół wzdłuż linii. W oknie pojawia się również godzina wschodu i zachodu słońca tego dnia, w tym miejscu.Na poniższym ekranie widać wszystkie możliwe operacje, które nie są opisane na przyciskach w prawym dolnym rogu ekranu. Ten obrazek jest również dostępny na ekranie pomocy aplikacji Polskie Góry. Operacje nr 1, 7, 8, 9 i 10 są odwracalne, tzn. wykonanie drugi raz tej samej czynności powoduje powrót do pierwotnego stanu (np. jedno kliknięcie w górnej części ekranu wyłącza kompas, a drugie - ponownie go włącza). Jeżeli ukryliśmy jakieś opisy na panoramie (punkt 4), a chcielibyśmy do nich wrócić, to należy trzykrotnie kliknąć w polu Wyższe, by przejść przez Niższe, Wszystkie i wrócić do Wyższe, tym samym resetując opisy.Wszystkie wpisy
9 grudnia 2018 - Zbliżenie w terenie - prezentacja moja i żony

9 grudnia 2018 - Aplikacja Polskie Góry jako przykład w nagrodzonej pracy naukowej

8 grudnia 2018 - Migracja strony Polskie Góry na nowe serwery

7 grudnia 2018 - Przybliżenie przybliżania rysunku panoramy gór - filmik instruktażowy

1 grudnia 2018 - Zdobywanie szczytów między Suchą Beskidzką i Makowem Podhalańskim

30 listopada 2018 - Jubileuszowy 256. wpis - wschód słońca na Gaikach i święty Diablak

29 listopada 2018 - Wschód słońca nad Tatrami oglądany spod Magury

24 listopada 2018 - Wycieczka na Magurkę Wilkowicką i testy aplikacji na HTC One M8

21 listopada 2018 - Obsługa żyroskopu w aplikacji Polskie Góry

20 listopada 2018 - Model terenu SRTM i rezygnacja z danych wysokości od Google

18 listopada 2018 - Wycieczka: Dębowiec - Wapienica - Błatnia - Klimczok - Szyndzielnia

17 listopada 2018 - Wycieczka trasą: Lipnik - Gaiki - Żarnówka - Hrobacza Łąka

16 listopada 2018 - Wyszukiwarka szczytów w aplikacji i zdobyte góry w chmurze

12 listopada 2018 - Wschód słońca na Przełęczy Karkoszczonka, widoki z Klimczoka

11 listopada 2018 - Widoki z trasy GEZnO w Brennej

8 listopada 2018 - Poranne panoramy z Kęt i Witanowic koło Wadowic (edytowany)

6 listopada 2018 - Wschód słońca na Klimczoku - z Bystrej przez Magurę

4 listopada 2018 - Domyślna opcja Wybrane przed Wyższe / Niższe / Wszystkie

2 listopada 2018 - Panoramy z Brennej - wieża widokowa na Starym Groniu

1 listopada 2018 - Wschód słońca na Klimczoku - z Bystrej przez Magurę

1 listopada 2018 - Zakaz ruchu dla Google (edytowany)

31 października 2018 - Złota jesień na Gaikach

30 października 2018 - Certyfikacja aplikacji Polskie Góry i widoki z Kaplicówki

28 października 2018 - Górska logika

25 października 2018 - Zdjęcia nocne aplikacją - jak celować na czarnym ekranie

19 października 2018 - Ostatni dzień przed ciszą wyborczą - głosujcie na mój program :-)

18 października 2018 - Aplikacja Polskie Góry zarobiła już 30 tysięcy! :-)

16 października 2018 - Ankieta - czy umożliwić ukrywanie opisów zagranicznych gór? NIE!

16 października 2018 - Zdjęcia gór z opisami na dole i pierwsza fotografia masztu

14 października 2018 - Ostatni dzień w Karkonoszach - Zamek Chojnik

13 października 2018 - Wycieczka w Karkonoszach: Szklarska, Szrenica, Śnieżka, Szklarska

12 października 2018 - Wycieczka ze Szklarskiej Poręby na Wysoki Kamień

11 października 2018 - Wschód słońca na Klimczoku - z Bystrej przez Kozią i Szyndzielnię

10 października 2018 - Wschód słońca na Klimczoku - z Bystrej przez Magurę

10 października 2018 - Szybkie dodawanie +100 m wysokości przy generowaniu panoramy

9 października 2018 - Wschód słońca na Klimczoku - spod Dębowca przez Szyndzielnię

7 października 2018 - Naprawa problemów ze "skaczącym" GPS

6 października 2018 - Wycieczka dookoła Szczyrku - Skrzyczne, Malinów, Kotarz

1 października 2018 - Warszawskie panoramy z Pałacu Kultury, Centrum i znad Wisły

30 września 2018 - Testy aplikacji pod Tatrami na telefonie Meizu M6

26 września 2018 - Pełnia księżyca oglądana z Gaików (edytowany)

21 września 2018 - Wyzwania sezonowe dla fotografów aplikacji Polskie Góry

19 września 2018 - Latarnie morskie - aplikacja Polskie Góry pomoże na Pomorzu ;-)

18 września 2018 - Symulowanie daty, godziny i położenia słońca (edytowany)

17 września 2018 - Czas na czasową zmianę zmiany czasu?

15 września 2018 - Zdjęcie mgły i korekta wskazań wysokości GPS

9 września 2018 - Wycieczka na Czupel z Łodygowic - fotorelacja

9 września 2018 - Nawigacja z aplikacją Polskie Góry - nie idźcie tą drogą! ;-)

7 września 2018 - Krzyżówka aplikacji Polskie Góry

3 września 2018 - Quizy z rozpoznawania szczytów ze zdjęć lotniczych (edytowany)

28 sierpnia 2018 - Nienormalny rozkład normalny ocen

26 sierpnia 2018 - Górskie korony do kolekcjonowania w aplikacji Polskie Góry

25 sierpnia 2018 - Najpopularniejszy w Polsce tatrzański dwutysięcznik ;-)

20 sierpnia 2018 - Oceny i opinie o aplikacji Polskie Góry

16 sierpnia 2018 - Chopok i Dziumbier w Niżnych Tatrach - fotorelacja

15 sierpnia 2018 - Szczyt Sidorovo i skansen Vlkolínec w Wielkiej Fatrze - fotorelacja

15 sierpnia 2018 - Obrót ekranu i ostrość obrazu - więcej informacji

14 sierpnia 2018 - Šiprúň w Wielkiej Fatrze - fotorelacja

13 sierpnia 2018 - Widoki z Pyšnego sedla w Tatrach Zachodnich

12 sierpnia 2018 - Chleb i Wielki Krywań w Małej Fatrze - fotorelacja

10 sierpnia 2018 - Wielki Chocz - fotorelacja

9 sierpnia 2018 - Ostredok w Wielkiej Fatrze - fotorelacja

8 sierpnia 2018 - Krywań w Tatrach Wysokich - fotorelacja

6 sierpnia 2018 - Filmik instruktażowy z Trzech Lipek - kierunek do Słońca i cienia

5 sierpnia 2018 - Fotorelacja z wycieczki Sopotnia Mała -> Słowianka -> Romanka

4 sierpnia 2018 - Fotorelacja z wycieczki Cięcina -> Abrahamów -> Słowianka -> Skała

29 lipca 2018 - Fotorelacja z Beskidu Żywieckiego - Sucha Góra i Redykalny Wierch

28 lipca 2018 - Widoki z Pałacu Kultury w Warszawie i całkowite zaćmienie Księżyca

22 lipca 2018 - Fotorelacja z Beskidu Małego - Kiczera i Góra Żar

21 lipca 2018 - Fotorelacja z Beskidu Śląsko-Morawskiego - Jaworowy i Ostry

20 lipca 2018 - Biskupia Kopa - stąd w Polsce zobaczymy Karkonosze i Tatry

17 lipca 2018 - Nowości w aplikacji: precyzyjny promień widoczności i funkcja "Lecę tam"

12 lipca 2018 - Kalibracja kąta widzenia kamery w telefonie - filmiki instruktażowe

8 lipca 2018 - Aplikacja Polskie Góry Premium z funkcją teleportacji i zarządzania pogodą

6 lipca 2018 - Laboratorium aplikacji Polskie Góry - rozpoznawanie obrazu

3 lipca 2018 - Widok na Sudety z Gaików w Beskidzie Małym

30 czerwca 2018 - Fotorelacja z wycieczki na Magurkę i Gaiki

30 czerwca 2018 - Jak zrobić dokładne zdjęcia i zrzuty ekranu aplikacją Polskie Góry

29 czerwca 2018 - Aplikacja Polskie Góry w Krakowie - kolejny filmik

27 czerwca 2018 - Filmiki instruktażowe aplikacji Polskie Góry

23 czerwca 2018 - Wydajność aplikacji Polskie Góry - praktyczny przykład (edytowany)

21 czerwca 2018 - Błędy, robaki, bugi, babole - w końcu wszystkie naprawione! :-)

20 czerwca 2018 - Testy aplikacji Polskie Góry na telefonie Huawei Y6 2017

17 czerwca 2018 - Fotorelacja z wycieczki z Ponikwi na Leskowiec i Bliźniaki

1 czerwca 2018 - Fotorelacja z wycieczki spod Dębowca na Klimczok

31 maja 2018 - Gdyby wieżowce były górami

30 maja 2018 - Księżyc w pełni przed wschodem słońca

30 maja 2018 - Widok z Babiej Góry na pomnik smoleński (edytowany)

29 maja 2018 - Zdjęcia z Babiej Góry od Wojtka i Daniela

26 maja 2018 - Fotorelacja z wycieczki granią Gaiki -> Hrobacza Łąka

25 maja 2018 - Widoki z pracy (edytowany)

20 maja 2018 - Fotorelacja z wycieczki w Beskidzie Małym - zdobywanie nowych szczytów

13 maja 2018 - Fotorelacja z wycieczki na Gaiki przy pięknej pogodzie

11 maja 2018 - Kolekcja gór - klonowanie, eksport do Excela, Korona Sudetów

10 maja 2018 - Zdobywanie szczytów z aplikacją Polskie Góry - praktyczny przykład

6 maja 2018 - Aplikacja Polskie Góry w Beskidzie Śląsko-Morawskim - część 3

4 maja 2018 - Aplikacja Polskie Góry w Beskidzie Śląsko-Morawskim - część 2

1 maja 2018 - Aplikacja Polskie Góry w Beskidzie Śląsko-Morawskim (edytowany)

23 kwietnia 2018 - Panorama wieżowców w Warszawie (edytowany)

20 kwietnia 2018 - Panorama ze wzgórza Trzy Lipki w Bielsku-Białej

14 kwietnia 2018 - Fotorelacja z wycieczki Milówka -> Bielsko-Biała przez Beskid Śląski

10 kwietnia 2018 - Aplikacja Polskie Góry na Sardynii

30 marca 2018 - Fotorelacja z wycieczki Dębowiec -> Szyndzielnia -> Klimczok -> Błatnia

25 marca 2018 - Fotorelacja z wycieczki na Gaiki i Hrobaczą Łąkę

22 marca 2018 - Gaiki w pięknej zimowej aurze - fotorelacja

11 marca 2018 - Fotorelacja z wycieczki granią Gaiki - Hrobacza Łąka

10 marca 2018 - Linki do Wikipedii w aplikacji Polskie Góry

5 marca 2018 - 20 tysięcy pobrań aplikacji Polskie Góry! :-)

1 marca 2018 - Ponad 5000 rekordów w bazie danych aplikacji Polskie Góry

24 lutego 2018 - Przełącznik Wyższe / Niższe / Wszystkie do wyboru opisów szczytów

23 lutego 2018 - Naprawa problemów z GPS (edytowany)

18 lutego 2018 - Panorama Tatr z Zębu

14 lutego 2018 - Jak zaimponować dziewczynie w górach

8 lutego 2018 - Ankieta - wyświetlanie informacji o symulowaniu lokalizacji (edytowany)

6 lutego 2018 - Preferowany szczyt na panoramie (edytowany)

5 lutego 2018 - Polskie Góry aplikacją bezawaryjną

3 lutego 2018 - Fotorelacja z wycieczki Bystra -> Magura -> Klimczok

3 lutego 2018 - Podział pasm górskich na mapie

31 stycznia 2018 - Księżyc, superpełnia, Superksiężyc (edytowany)

31 stycznia 2018 - Wróćmy na jeziora

26 stycznia 2018 - Nowy wygląd opisów szczytów w aplikacji i testy w terenie

25 stycznia 2018 - Testy aplikacji na nowym telefonie Lenovo K5

24 stycznia 2018 - Ankieta w sprawie wyglądu opisów w aplikacji

18 stycznia 2018 - Przyspieszenie aplikacji Polskie Góry i 500 szczytów w paśmie

6 stycznia 2018 - Wydajność aplikacji Polskie Góry

6 stycznia 2018 - Jak ukraść górę?

5 stycznia 2018 - Zniekształcenia obrazu i panorama 180 stopni (edytowany)

5 stycznia 2018 - Godzina wschodu i zachodu słońca w aplikacji Polskie Góry (edytowany)

4 stycznia 2018 - Opis panoramy Tatr z Chopoka w Tatrach Niżnych

1 stycznia 2018 - Aplikacja Polskie Góry na Lanzarote

19 grudnia 2017 - Sztuczna inteligencja w aplikacji Polskie Góry

16 grudnia 2017 - Zdobywanie szczytów na Trasie Skaczącego Tygrysa w Beskidzie Małym

16 grudnia 2017 - Jak odległe góry możemy zobaczyć z terytorium Polski?

15 grudnia 2017 - Brzydka ikona -4° - dlaczego nie ma jej w aplikacji Polskie Góry

10 grudnia 2017 - Fotorelacja z wycieczki Magura -> Klimczok -> Szyndzielnia -> Kozia

9 grudnia 2017 - Testy terenowe modułu kolekcjonowania szczytów

4 grudnia 2017 - Kolekcjonuj zdobyte szczyty z aplikacją Polskie Góry! (edytowany)

25 listopada 2017 - Fotorelacja z wycieczki na Magurkę Wilkowicką

25 listopada 2017 - Widok na Tatry z lotniska Aleksandrowice w Bielsku-Białej

23 listopada 2017 - Wschód słońca na Gaikach i widok na Pradziada w Sudetach

21 listopada 2017 - Górska granica Polski na mapie w aplikacji Polskie Góry

16 listopada 2017 - Szlak Huli dookoła Szczyrku (edytowany)

15 listopada 2017 - Pierwsze mrozy na Gaikach i panorama Tatr

7 listopada 2017 - Panoramiczne zdjęcie Tatr z Jurgowa (edytowany)

6 listopada 2017 - Widoczność szczytów przy zmianach wysokości (edytowany)

5 listopada 2017 - Fotorelacja z wycieczki na Skrzyczne i Malinowską Skałę

5 listopada 2017 - Nowości dla rolników - rozpoznawanie upraw w aplikacji Polskie Góry

4 listopada 2017 - Wschód słońca na Klimczoku

31 października 2017 - Pierwsze zimowe wejście na Gaiki

29 października 2017 - Identyfikatory szczytów w bazie danych aplikacji Polskie Góry

29 października 2017 - Zmiana czasu z letniego na zimowy - czy ostatnia?

22 października 2017 - Wyszukiwarka szczytów na portalu RunCalc

22 października 2017 - Aplikacja RunCalc dla turystów górskich

22 października 2017 - Widoki na Tatry z nowej wieży widokowej w słowackim Zdziarze

21 października 2017 - Fotorelacja z wycieczki Gaiki -> Międzybrodzie -> Czupel

20 października 2017 - Tolerancja przy identyfikacji linii horyzontu

18 października 2017 - Burza Ophelia i czerwone niebo na zachodzie o wschodzie

17 października 2017 - Zachód słońca w Bielsku, wschód na Gaikach - panorama Tatr

14 października 2017 - Fotorelacja z Biegu Ultra Granią Beskidu Małego

12 października 2017 - Rozpoznawanie obrazu w praktyce (edytowany)

6 października 2017 - Film promocyjny aplikacji Polskie Góry

5 października 2017 - Przyjazna nazwa miejsca w aplikacji Polskie Góry

3 października 2017 - Paralaksa i naturalny pomiar odległości w górach (edytowany)

1 października 2017 - Fotorelacja z wycieczki wokół Koszarawy

30 września 2017 - Fotorelacja z wycieczki na Rycerzową, Bendoszkę i Praszywkę

28 września 2017 - Piramida krakowska

23 września 2017 - Pozycjonowanie stron aplikacji Polskie Góry

20 września 2017 - Aplikacja Polskie Góry jako nawigacja samochodowa

19 września 2017 - Rozpoznawanie obrazu - określanie linii horyzontu

9 września 2017 - Fotorelacja z wycieczki na Romankę i Rysiankę

3 września 2017 - Rozpoznawanie obrazu i utrudnione testy nowej wersji aplikacji

31 sierpnia 2017 - Jak użytkownicy pomagają rozwijać aplikację Polskie Góry

31 sierpnia 2017 - Wieczorne widoki z Gaików

27 sierpnia 2017 - Fotorelacja z wycieczki na Hrobaczą Łąkę

26 sierpnia 2017 - Fotorelacja z wycieczki na Magurkę Wilkowicką

26 sierpnia 2017 - Prezentacja aplikacji Polskie Góry na zjeździe PTTK

26 sierpnia 2017 - Powrót do przyszłości z aplikacją Polskie Góry

19 sierpnia 2017 - Bieg Ultra Granią Tatr - widoki z Czerwonych Wierchów

16 sierpnia 2017 - Widoki z Góry Żar i Magurki Wilkowickiej

16 sierpnia 2017 - Polskie Góry na Maderze

31 lipca 2017 - Nowy wygląd aplikacji Polskie Góry

31 lipca 2017 - Widoki z Baraniej Góry

26 lipca 2017 - 10 tysięcy pobrań aplikacji Polskie Góry! :-)

23 lipca 2017 - Były sobie dwa Minčoly

23 lipca 2017 - Burzowe zdjęcia rentgenowskie Skrzycznego

21 lipca 2017 - RunCalc Panoruna - zagraniczne panoramy i opisywanie posiadanych zdjęć

16 lipca 2017 - Widoki z Wielkiej Raczy

16 lipca 2017 - Polskie Góry w Alpach Julijskich i słynny Triglav

9 lipca 2017 - Polskie Góry w Alpach Kamnickich

5 lipca 2017 - Ustawienia ostrości oraz wpływ strefy czasowej na położenia słońca

5 lipca 2017 - Panoramy z Hrobaczej Łąki i Gaików (edytowany)

4 lipca 2017 - Bieg Ku Słońcu i opisywanie wykonanych wcześniej zdjęć

26 czerwca 2017 - Komunikat dla użytkowników, którzy ostatnio zainstalowali aplikację

25 czerwca 2017 - Widoki ze Śnieżki

21 czerwca 2017 - Lato oficjalnie rozpoczęte :-)

19 czerwca 2017 - Podstawowe informacje po zainstalowaniu aplikacji Polskie Góry

14 czerwca 2017 - Poszerzanie horyzontów na temat horyzontu

13. června 2017 - Aplikácia Polskie Góry na slovenských horách

13. června 2017 - Aplikace Polskie Góry ve českých horách

9 czerwca 2017 - Szyndzielnia i Klimczok przy pięknej pogodzie

8 czerwca 2017 - Ostatnie poprawki w aplikacji Polskie Góry

7 czerwca 2017 - Pradziad widziany z Gaików

4 czerwca 2017 - Aplikacja Polskie Góry - wschód słońca na Gaikach, Magurka, Czupel

3 czerwca 2017 - Aplikacja Polskie Góry na Biegu Marduły w Tatrach

1 czerwca 2017 - Cień wielkiej góry (edytowany)

30 maja 2017 - Ciekawe nazwy gór (edytowany)

28 maja 2017 - Babia Góra i Mała Babia ze Słonej Wody

24 maja 2017 - Królewicz Śnieżnik, Królewna Śnieżka i... Cycki Bardotki

20 maja 2017 - Sztuczki w aplikacji Polskie Góry (edytowany)

15 maja 2017 - Nowości w aplikacji: 200 szczytów w paśmie i górskie gwiazdy (edytowany)

7 maja 2017 - 5000 pobrań aplikacji Polskie Góry

3 maja 2017 - Polskie Góry w odwiedzinach w Górach Dynarskich

26 kwietnia 2017 - Tomasz, to masz ty maszty

23 kwietnia 2017 - Czujniki położenia, kompas i deklinacja

15 kwietnia 2017 - Aplikacja Polskie Góry i jej konkurencja

10 kwietnia 2017 - Aplikacja Polskie Góry w Ustrzykach Dolnych (Góry Sanocko-Turczańskie)

4 kwietnia 2017 - Nowości: rysunki panoram, kalibracja kompasu, wybór rozdzielczości

25 marca 2017 - Zmiana czasu z zimowego na letni

21 marca 2017 - Równonoc - wschód słońca na wschodzie, zachód na zachodzie

20 marca 2017 - Widoki ze wzgórza Trzy Lipki w Bielsku-Białej

13 marca 2017 - Co by było, gdyby Ziemia była płaska

7 marca 2017 - Tabela kalibracyjna w aplikacji Polskie Góry (edytowany)

6 marca 2017 - Aplikacja Polskie Góry jeszcze bardziej przyjazna użytkownikom

2 marca 2017 - Podział pasm górskich w aplikacji Polskie Góry

27 lutego 2017 - Wschód słońca na Magurze, widoki z Klimczoka i Szyndzielni

22 lutego 2017 - Karta kalibracyjna (edytowany)

15 lutego 2017 - Gaiki

14 lutego 2017 - Lubię nagie i zarośnięte... (edytowany)

4 lutego 2017 - Quizy z rozpoznawania panoram górskich

31 stycznia 2017 - Aplikacja Polskie Góry w ...Warszawie

29 stycznia 2017 - Wschód słońca na Magurce

28 stycznia 2017 - Wschód słońca na Klimczoku oglądany przez obiektyw szerokokątny

10 stycznia 2017 - Polskie Góry od kuchni (programistycznej)

1 stycznia 2017 - Noworoczny bieg Trasą Skaczącego Tygrysa, zachód słońca w Łodygowicach

31 grudnia 2016 - Sylwestrowy wschód słońca na Klimczoku

30 grudnia 2016 - Wschód słońca na Pilsku, zachód na Magurce

17 grudnia 2016 - Widoki z Góry Żar

13 grudnia 2016 - Wschód słońca na Klimczoku - opis panoramy Tatr

25 listopada 2016 - Aplikacja Polskie Góry bez GPS

22 listopada 2016 - Wschód słońca na Klimczoku

18 listopada 2016 - Aplikacja Polskie Góry - jak to działa?

6 listopada 2016 - Nowości w aplikacji: lista szczytów i rysowanie kształtów gór

25 października 2016 - Algorytm określania widoczności gór oraz nowe tatrzańskie szczyty

23 października 2016 - Aplikacja Polskie Góry w Tatrach

17 października 2016 - Wakacyjny konkurs fotograficzny rozstrzygnięty

2 października 2016 - Refrakcja - dlaczego o wschodzie i zachodzie Słońce jest czerwone?

15 września 2016 - Apel do użytkowników aplikacji Polskie Góry: przeczytajcie instrukcję :-)

12 września 2016 - Polskie Góry w odwiedzinach w Górach Riła

1 września 2016 - Mądrości na temat wybitności (edytowany)

31 sierpnia 2016 - Ulubione miejsce na górskiej panoramie

29 sierpnia 2016 - Więcej o historii i budowie polskich gór

25 sierpnia 2016 - Górska róża wiatrów w aplikacji Polskie Góry

18 sierpnia 2016 - Genialna luneta na szczycie Monte delle Rezze nad Livigno

13 sierpnia 2016 - Polskie Góry w Alpach - ciąg dalszy

11 sierpnia 2016 - Polskie Góry w... Alpach ;-)

1 sierpnia 2016 - Lekcja historii o Sudetach

12 lipca 2016 - W stronę Słońca

18 czerwca 2016 - Nowości w aplikacji: rysowanie panoram oraz wykorzystanie położenia Słońca

16 maja 2016 - Undulacja i ustawienia wysokości (edytowany)

5 maja 2016 - Kąt widzenia aparatu w telefonie (edytowany)

4 maja 2016 - Zniekształcenia obrazu w aparatach telefonów komórkowych (edytowany)

----------------------------------------------------------------
Powrót do strony głównej aplikacji Polskie Góry
----------------------------------------------------------------
Copyright 2015-2018 Robert Celiński, Byledobiec Anin