Blog aplikacji Polskie Góry  

Na moim blogu obejrzysz setki zdjęć panoram górskich z opisami, a także poznasz wiele ciekawych pojęć, takich jak: undulacja, refrakcja, deniwelacja, deklinacja, inklinacja, analema, paralaksa, aberracja, dystorsja. Zbyt skomplikowane? To dowiesz się np. dlaczego o wschodzie i zachodzie słońce jest czerwone oraz dlaczego lepiej nie stawać z boku na zdjęciu grupowym. Na dole ekranu znajduje się spis treści wszystkich wpisów na blogu. Zapraszam :-)

^/\^ Robert Celiński, autor aplikacji Polskie Góry ^/\^

23 kwietnia 2017 - Czujniki położenia, kompas i deklinacja (edytowany)

Aby przyciągnąć uwagę, postąpię jak Hitchcock - zaczynam od trzęsienia ziemi, a potem napięcie będzie nieprzerwanie rosło. Czy wiecie, że w Polsce igła kompasu wcale nie wskazuje północy!?

Zanim rozwinę ten szokujący temat, chciałbym na wstępie wyjaśnić kilka kwestii. Kolega Krzysztof w komentarzu do mojego poprzedniego wpisu zwrócił uwagę, że z trudem potrafi przebić się przez treść napisaną czerwoną czcionką. Jest to spójne z barwami aplikacji (nasze, polskie, narodowe!), ale rzeczywiście może być rażące, bo takim kolorem przeważnie są opisane np. komunikaty o błędach w systemach informatycznych. Specjalnie dla kolegi Krzysztofa udostępniłem w nagłówku bloga przycisk , dzięki któremu można zmienić kolor czcionki (edit: obecnie domyślnie jest czarny). Przypomniała mi się anegdota z mojej pracy, kiedy użytkownik u klienta prosił mnie o dodanie na formularzu w systemie takiego przycisku, pod którym otwierałby się raport. "Tylko taki mały przycisk, panie Robercie!" - namawiał mnie użytkownik. Próbowałem wytłumaczyć, że wycena takiego raportu wcale nie zależy od wielkości przycisku i że to będzie kosztowało parę tysięcy złotych. Dla kolegi Krzysztofa zrobiłem taki mały przycisk gratis ;-)

Kolega Szymon zwracał mi uwagę na brak czytelności w aplikacji, bo oglądając panoramę Tatr często nie wiedział, która linia prowadzi do którego opisu góry. W Tatrach przeważnie gęstość szczytów jest bardzo duża i czasem rzeczywiście ciężko się zorientować, która linia co opisuje. W opublikowanej niedawno wersji aplikacji na szczycie każdej linii opisu jest widoczny dodatkowy "daszek" i dopiero nad nim pojawia się opis góry. Wydaje mi się, że dzięki temu będzie mniej pomyłek przy identyfikacji gór, a Szymon nie będzie miał już problemów z trafieniem opisem w Giewont ;-)

Ostatnio pisałem o konkurencyjnej aplikacji Peak Lens i sposobie wykorzystania czujników w telefonie. Ta aplikacja jest w całości zdana na ich wskazania, nie można nawet wyłączyć działania kompasu i ręcznie trafiać w szczyty. Można powiedzieć, że Peak Lens jest w pełnie automatyczna, co ma swoje plusy, ale także minusy. Aplikacja Polskie Góry działa inaczej - kompas można było wyłączyć, a obsługa była nastawiona głównie na tryb ręczny.

Aplikacja Polskie Góry i jej konkurencja

W ostatnich wersjach aplikacji Polskie Góry skupiłem się na rozwoju trybu automatycznego, ale także nieco wzbogaciłem tryb ręczny. Wydaje mi się, że teraz aplikacja daje duże możliwości w obu trybach.

W trybie automatycznym analizowane jest położenie w trzech płaszczyznach. Nazwy wskaźników są wzięte z terminologii lotniczej: pitch - zapadnięcie, roll - obrót, yaw - zejście z kursu, w przypadku telefonów zastępowane przez azimuth, czyli azymut.Źródło: https://en.wikipedia.org/wiki/Aircraft_principal_axesŹródło: https://www.mathworks.com/matlabcentral/fileexchange/40876-android-sensor-support-from-matlab--r2013a--r2013b-

W urządzeniach z systemem Android montuje się dwa rodzaje modułów do pomiaru położenia - akcelerometr (Sensor.TYPE_ACCELEROMETER) oraz żyroskop (Sensor.TYPE_GYROSCOPE). W tradycyjnym podejściu akcelerometr mierzy przyspieszenie (stąd jego inna nazwa "przyspieszeniomierz" - od angielskiego accelerate - przyspieszać), natomiast żyroskop określa położenie kątowe. Akcelerometr mierzy ruch, natomiast gorzej radzi sobie z określeniem rotacji, szczególnie przy lekkim poruszaniu urządzeniem. Nie odróżnia siły grawitacji (na podstawie której określa się rotację) od ruchu obiektu, potrząsania, drgań. Inaczej działa żyroskop - dokładniej określa rotację, natomiast nie mierzy ruchu, potrząsania, drgań.

W środku akcelerometru znajduje się bezwładny ciężarek, który odpowiednio reaguje na wprawianie w ruch. Działanie tradycyjnego żyroskopu przybliża mistrz majsterkowania - Adam Słodowy. Bardzo polecam obejrzenie tego odcinka programu "Zrób to sam":W urządzeniach z Androidem akcelerometr podaje wartości przyspieszenia w trzech ww. płaszczyznach, w metrach na sekundę do kwadratu (m/s^2), natomiast żyroskop zwraca chwilową prędkość kątową w tych płaszczyznach w radianach na sekundę (rad/s). Przy precyzyjnym wskazywaniu położenia urządzenia najlepszy efekt daje połączenie danych akcelerometru z analizą zmian wskazań żyroskopu w czasie. Z punktu widzenia programisty aplikacji Augmented Reality (AR), najbardziej optymalne byłoby uzyskiwanie z żyroskopu precyzyjnych danych o położeniu telefonu w płaszczyznach x (pitch) i y (roll), które byłyby wyrażone w wartościach kątowych (stopniach lub radianach). Niestety, elektroniczny żyroskop tak nie działa i trzeba analizować zmiany danych w rad/s.

Zauważyłem różne podejścia do wykorzystania danych z akcelerometru i żyroskopu w aplikacjach Augmented Reality. Np. aplikacje Sky Map do oglądania nieba oraz Peak Finder (konkurencyjna dla Polskich Gór aplikacja do rozpoznawania szczytów, którą kupiłem niedawno za 20 PLN) nie zmieniają automatycznie wirtualnego widoku, jeżeli urządzenie nie jest wyposażone w żyroskop. Na moim telefonie w Peak Finder w ogóle nie działa AR - nie widać obrazu z kamery, tylko rysunek gór na białym tle. W ten sposób producenci skazują większość użytkowników na nawigację ręczną - przesuwanie wirtualnego widoku palcem na ekranie. Piszę "większość użytkowników", ponieważ do tej pory żyroskopy były montowane tylko w telefonach "z wyższej półki", czyli np. seriach Samsung Galaxy S oraz Note. Większość osób posiada telefony ze średniej lub niższej półki i one nie posiadają żyroskopu, zauważyłem jednak tendencję, że obecnie producenci coraz chętniej montują te moduły w swoich nieflagowych urządzeniach. Przykładowo, posiadam Huawei Y6 w wersji 2017, gdzie nie ma żyroskopu, a w tegorocznej wersji 2018 już jest dostępny.

Ja od początku miałem inne podejście do AR - w aplikacji Polskie Góry korzystam z akcelerometru (który jest dostępny w prawie wszystkich urządzeniach Androida dostępnych na rynku) i liczę się z tym, że użytkownicy mogą trochę narzekać na niedokładność automatycznych wskazań. Jedna kwestia, że kompas w telefonie jest niestabilny, a druga, że w położeniu telefonu do AR (pionowo, a nie poziomo, jak na blacie) należy programistycznie dokonać zamiany osi, a co za tym idzie, niedokładność wskazań akcelerometru jeszcze potęguje niedokładność wskazań kompasu (pobieranych z czujnika pola magnetycznego - Sensor.TYPE_MAGNETIC_FIELD) i opisy gór "latają na boki". Skutek jest taki, że aplikacja działa automatycznie na wszystkich telefonach, ale jest mniej dokładna. Zawsze polecam nawigację ręczną, szczególnie do robienia zdjęć. Jest ona możliwa, kiedy raz klikniemy w ekran i na dole pojawi się symbol <- ->. Wtedy opisy można przesuwać ręcznie palcem na ekranie.

Najlepszym rozwiązaniem dla aplikacji AR byłoby pewnie skorzystanie z akcelerometru oraz dodatkowo żyroskopu, jeżeli ten drugi jest dostępny w urządzeniu. Być może coś takiego kiedyś oprogramuję, jak będę miał odpowiednie urządzenie do testów. Na razie bawiłem się tylko pożyczonym od kolegi telefonem Sony Xperia S, który został wypuszczony na rynek w pierwszym kwartale 2012 roku z Androidem w wersji 2.3 i jak na tamten czas był świetnym urządzeniem. Ten telefon posiada żyroskop i zasymulowałem jego wykorzystanie w aplikacji Polskie Góry, ale niestety urządzenie ma inne mankamenty, związane z niestabilnymi wskazaniami kompasu, zatem nie dało mi się wtedy opracować kompleksowego rozwiązania.

Aplikacja Polskie Góry działa przy telefonie obróconym o 90 stopni w lewo (jak na zdjęciu powyżej), a wskaźnik roll odpowiada przy tej orientacji za długość linii opisów gór. Jeżeli skierujemy telefon do góry (w stronę nieba), linie opisów automatycznie wydłużą się, jeżeli skierujemy go na dół (do ziemi) - skrócą się, a nawet wyrosną ponad opisami. Wskaźnik pitch jest wykorzystywany tylko w takim zakresie, że automatyczne wydłużanie i skracanie linii działa tylko przy poziomym trzymaniu telefonu (tolerancja +/- 4 stopnie). Jeżeli za bardzo przechylimy telefon na bok, długość linii opisów zostanie zresetowana, a na dole ekranu pojawi się symbol -/\^-, który w sposób oczywisty wskazuje, że należy wypoziomować telefon, żeby zobaczyć dobrze opisaną górską panoramę. Powoli staję się specjalistą od projektowania ikon tekstowych ;-)

Wzbogacenie trybu ręcznego (przypomnę, że wtedy na dole ekranu widoczny jest symbol <- ->, wskazujący na możliwość przesuwania panoramy palcem na boki) polega na możliwości decydowania o długości linii. Jeżeli w lewym dolnym rogu pomiziamy telefon do dołu, linie wydłużą się, jeżeli do góry - skrócą się. Do tej pory program sam decydował o optymalnej długości linii opisów i nie dało się tego zmienić. Teraz można skrócić wszystkie linie opisów, skierować telefon bardziej do dołu i na zdjęciu wykonanym aplikacją Polskie Góry ująć obiekty poniżej panoramy górskiej (np. żonę i psa) lub przy okazji sfotografować ciekawą chmurę ponad górami i odpowiednio wydłużyć linie opisów, żeby trafiały dokładnie w szczyty poniżej.

Na poniższych zdjęciach zaprezentowano trzy opcje długości linii opisów panoramy górskiej:Przypominam, że do wykonywania zdjęć zalecane jest stosowanie trybu ręcznego, kiedy na dole ekranu widoczny jest symbol <- ->. Wskazania kompasu są często niestabilne i niedokładne, bo zakłócają je np. fale radiowe, bliskość metalowych obiektów, itd. Poniżej ciekawy filmik, na którym widać, że nawet przesunięcie się od 2 m w bok ma znaczenie dla wskazań kompasu, jeżeli np. jesteśmy w pobliżu budynku. Na drugim filmiku pokazuję, jak robić dokładne zdjęcia w trybie ręcznym.

Jak zrobić dokładne zdjęcia i zrzuty ekranu aplikacją Polskie Góry

Rok temu w pierwszym wpisie na blogu opisywałem kwestie związane z deformacją obiektów widocznych na skrajach zdjęć. Wtedy chodziło mi wyłącznie o orientację poziomą i rozszerzanie górskiej panoramy na lewym i prawym skraju zdjęcia. Aplikacja Polskie Góry dostosowuje opisy do optyki aparatu. Podobny efekt może wystąpić w płaszczyźnie pionowej, np. przy długich liniach opisów, sięgających do obu rogów zdjęcia, ale jest to zaniedbywane, ponieważ te zniekształcenia nie mają takiego znaczenia, jak w płaszczyźnie poziomej.

Zniekształcenia obrazu w aparatach telefonów komórkowych

A teraz coś z innej beczki - z czym kojarzy Wam się słowo "deklinacja"? Ja zapamiętałem lekcje języka polskiego w podstawówce i odmianę rzeczowników przez przypadki. Zgadza się, jest to odmiana wyrazu przez przypadki i liczby, a deklinacji podlegają rzeczowniki, przymiotniki, imiesłowy przymiotnikowe, zaimki rzeczowne, przymiotne i liczebne oraz liczebniki. Tak samo zapamiętała deklinację moja żona - "odmiana przez przypadki". Kiedy jej powiedziałem, że ostatnio zafascynowałem się deklinacją, musiała stwierdzić, że sam jestem ciekawym przypadkiem... Co ma deklinacja do Polskich Gór: mianownik - Polskie Góry, dopełniacz - Polskich Gór, celownik - Polskim Górom, biernik - Polskie Góry, narzędnik - Polskimi Górami, miejscownik - Polskich Górach, wołacz - Polskie Góry!

Ponieważ napięcie rośnie, przechodzę do tematu kompasu, który nie wskazuje dokładnie północy i oszukuje nas o tzw. deklinację magnetyczną, w skrócie nazywaną przeze mnie w tym artykule deklinacją. Jest to kąt poziomy w danym miejscu na powierzchni Ziemi pomiędzy południkiem magnetycznym i geograficznym. Kąt ten podaje się jako wartość ze znakiem, zgodnie ze sposobem liczenia azymutu: odchylenie kierunku północy magnetycznej od kierunku północy geograficznej ku wschodowi jako kąt dodatni, odchylenie ku zachodowi jako kąt ujemny. Czasem deklinacja ujemna przyjmuje wartość np. 355 stopni, co w praktyce oznacza kąt -5 stopni.

Na poniższym rysunku Ng wskazuje północ geograficzną, igła wskazuje północ magnetyczną (Nm), a deklinacja w tym przypadku jest dodatnia i przyjmuje wartość około 30 stopni.Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Deklinacja_magnetyczna

Deklinacja wynika głównie z tego, że magnetyczny biegun Ziemi jest położony w innym miejscu niż biegun geograficzny, a lokalnie zależy też np. od położenia niektórych rodzajów rud żelaza. W różnych miejscach na świecie deklinacja może przyjmować spore wartości dodatnie (na poniższej mapie zaznaczone na czerwono) lub ujemne (kolor niebieski).Źródło: https://www.ngdc.noaa.gov/geomag/WMM/DoDWMM.shtml

Jak widać, rozkład deklinacji jest nierównomierny i nie da się go opisać wzorem. Pod tym względem deklinacja jest podobna do undulacji, którą również opisywałem na blogu:

Wpis na temat undulacji

Co ciekawe, deklinacja na świecie zmienia się na przestrzeni lat, co można zaobserwować na poniższej animacji:Źródło: Model Jacksona, Jonkersa i Walkera: http://blogs.egu.eu/geolog/2015/11/18/geoscience-hot-topics-the-future-of-earth-ocean-and-planetary-science-research-part-i/

Branie poprawki na deklinację jest bardzo istotne np. w przypadku pilotów, którzy wyznaczają kurs lotu. Tutaj pewnie mógłby się wypowiedzieć kolega Fabian. Podobne problemy mieli nawigatorzy statków, szczególnie w czasie podróży w wyższych szerokościach geograficznych. Kompas zaczęto powszechnie stosować w Europie w XIV wieku, jednak dopiero później zorientowano się, że istnieje deklinacja, która zmienia się znacząco w czasie podróży przez ocean i ma to wpływ na nawigację. W pogodne dni marynarze mogli analizować również położenie słońca (ta informacja jest wykorzystywana również w aplikacji Polskie Góry), a nocą na półkuli północnej ich drogowskazem była Gwiazda Polarna, która naprawdę jest położona idealnie nad biegunem północnym i nie ma żadnej swojej deklinacji.

Wpis na temat położenia słońca - tam również jest mowa o deklinacji, ale słonecznej

Zawodnicy biegów na orientację również biorą poprawkę do wskazań kompasu - dotyczy to ułożenia południków na mapie, a także deklinacji w danym obszarze. Tutaj bardziej mógłby się wypowiedzieć kolega Krzysztof, który startował w rajdach przygodowych na całym świecie. Nawigacja w kajaku na fantazyjnie rozlanych wodach Pojezierza Fińskiego musiała być ciekawa, tym bardziej, że deklinacja na tym obszarze wynosi ponad 10 stopni.

W Polsce wartość deklinacji jest dodatnia, średnia to około 5 stopni. Oznacza to, że jeżeli na obszarze Polski patrzymy w kierunku wskazań igły kompasu, to prawdziwa północ geograficzna jest lekko w lewo. Wartość deklinacji na obszarze Polski zmienia się od niespełna 4 stopni na południowym zachodzie w okolicach Bogatyni do 6,75 stopnia na północnym wschodzie w okolicach Suwałk. Można przyjąć regułę, że im bardziej na północ i na wschód, tym deklinacja jest większa. W aplikacji Polskie Góry wprowadziłem uproszczony wzór na deklinację, w którym uzależniam tę wartość od współrzędnych geograficznych:

deklinacja = 4 + (lng - 15) * 0.22 + (lat - 49) * 0.2

Wartość deklinacji można sprawdzić np. na poniższej stronie:

Strona do sprawdzania wartości deklinacji

W sieci dostępna jest również usługa National Centers for Environmental Information, która zwraca wartość deklinacji w danym miejscu. Do tej usługi można wysłać współrzędne geograficzne i otrzymać wartość deklinacji. Mógłbym skorzystać z tej usługi na podobnej zasadzie jak pobieram wysokość na powierzchni Ziemi z Google Elevation API, ale stwierdziłem, że nie ma sensu się w to bawić, bo wskazania kompasu w telefonach i tak są niedokładne, więc nie zależy mi na dokładności deklinacji co do ułamków stopnia. Zaprezentowany wyżej wzór w zupełności wystarcza na terenie Polski.

Strona National Centers for Environmental Information

Ponieważ mam inklinację do wydłużania moich wpisów, wspomnę też o inklinacji magnetycznej. Jest to kąt zawarty pomiędzy wektorem natężenia ziemskiego pola magnetycznego a horyzontem. W uproszczeniu: jak swobodnie zawieszona igła magnetyczna odchyla się od poziomu. Inklinacja zmienia się wraz z szerokością geograficzną. Izokliny (linie łączące na mapie punkty o jednakowej inklinacji) różnią się od przebiegu ziemskich równoleżników, choć można tu znaleźć więcej prawidłowości niż w przypadku mapy deklinacji, na której panuje totalny chaos. W Polsce inklinacja wynosi około 66 stopni, na biegunie magnetycznym jest to 90 stopni (igła jest skierowana prosto w dół), a na równiku magnetycznym (w okolicach równika geograficznego) - 0 stopni (igła układa się poziomo). Inklinacja nie ma wpływu na działanie aplikacji Polskie Góry - tę informację podałem tylko jako ciekawostkę.

Siła pola magnetycznego również zmienia się w zależności od szerokości geograficznej - jest silniejsza bliżej biegunów. W Polsce igła kompasu reaguje dość mocno, co jest dobrą informacją dla użytkowników aplikacji Polskie Góry, bo kompas w telefonie znacznie szybciej wskaże północ niż w okolicach równika. Natężenie ziemskiego pola magnetycznego również nie jest stałe w czasie - generalnie zmniejszyło się ono o 10% w stosunku do pierwszych pomiarów wykonywanych w XIX wieku.

Wiem, że strasznie dużo tych skomplikowanych pojęć - undulacja, refrakcja, deklinacja, inklinacja - na usta niektórym ciśnie się przeklinacja ;-) Podsumowując ten długi wywód, wczoraj testowałem Polskie Góry w trybie w pełni automatycznym, tzn. z wykorzystaniem czujników położenia i kompasu, którego wskazania są korygowane przez aplikację o deklinację. Testy wypadły satysfakcjonująco i teraz rzadziej będę korzystał z trybu ręcznego i zdam się na wskazania automatyczne, co również polecam użytkownikom aplikacji Polskie Góry :-)Wszystkie wpisy
18 października 2019 - Widoki z wieży w Beskidzkim Raju nad Stryszawą

17 października 2019 - Cuberniok, Szyndzielnia, Klimczok, widoki na Tatry

15 października 2019 - Lotnisko Aleksandrowice i widoki na Tatry

13 października 2019 - Wschód słońca pod Magurą i widoki na Tatry

12 października 2019 - Wycieczka na Kozią Górę i widoki na Tatry

11 października 2019 - Widoki z Krakowa i Witanowic

7 października 2019 - Zbliżenia ze wzgórza Trzy Lipki - Tatry, Łysa Góra

7 października 2019 - Wschód słońca na Magurze, widoki na Beskid Wyspowy

6 października 2019 - Wycieczka: Gaiki - Międzybrodzie - Czupel - Magurka

1 października 2019 - Południowe zbocza Groniczków i Kopców w Beskidzie Małym

29 września 2019 - Widoki z północno-wschodnich obrzeży Bielska-Białej

28 września 2019 - Wycieczka na Kozią Górę w Beskidzie Śląskim

27 września 2019 - Cuberniok, Szyndzielnia, Klimczok, widoki na Tatry

22 września 2019 - Dwie wycieczki na Klimczok: przez Magurę i Szyndzielnię

21 września 2019 - Wycieczka na Kozią Górę (Stefankę) w Beskidzie Śląskim

16 września 2019 - Filmik instruktażowy ze wzgórza Trzy Lipki w Bielsku-Białej

15 września 2019 - Widoki na Beskid Mały i Śląski z obwodnicy Bielska-Białej

15 września 2019 - Poranek na Magurze i Klimczoku przy świetnej widoczności

14 września 2019 - Wieczór na Gaikach - widoczny Pradziad w Sudetach

14 września 2019 - Wycieczka: Porąbka, Snoza, Micherda, Kiczera, Żar, Kozubnik

13 września 2019 - Wschód słońca na Cubernioku, Szyndzielnia, Klimczok

7 września 2019 - Wycieczka na Klimczok

5 września 2019 - Poranek na Magurce Wilkowickiej

4 września 2019 - Poranne widoki z Hałcnowskiej Kępy w Bielsku-Białej

1 września 2019 - Widoki z Magurki Wilkowickiej, Sokołówki i Gaików

1 września 2019 - Wycieczka na Skalite nad Szczyrkiem

1 września 2019 - Ponad 50 tysięcy pobrań aplikacji Polskie Góry! :-)

31 sierpnia 2019 - Wschód słońca pod Magurą i wycieczka w masywie Klimczoka

29 sierpnia 2019 - Pasmo Cała Polska i rozbierany bielski komin (edytowany)

28 sierpnia 2019 - Skopiowana wycieczka na Gaiki - widoki podobne jak wczoraj :-)

24 sierpnia 2019 - Zdobywanie szczytów ponad Istebną

23 sierpnia 2019 - Tragedia w Tatrach [*]

18 sierpnia 2019 - Poranna trasa: Cuberniok - Szyndzielnia - Klimczok (edytowany)

18 sierpnia 2019 - Czantoria Wielka z czeskiej miejscowości Nydek (edytowany)

16 sierpnia 2019 - Użytkownicy pytają - Polskie Góry odpowiadają ;-)

15 sierpnia 2019 - Widoki z okolic Szczyrbskiego Jeziora - część 4, ostatnia

15 sierpnia 2019 - Dwie wycieczki na Kozi Kamień i panorama Tatr

13 sierpnia 2019 - Wielka Łomnicka Baszta i Łomnica

12 sierpnia 2019 - Kralova hola z Telgartu

11 sierpnia 2019 - Dolina Młynicka, Wodospad Skok i... porno mnich ;-)

10 sierpnia 2019 - Wycieczka pod Kralową holę z Liptowskiej Tepliczki

9 sierpnia 2019 - Wieczór nad Szczyrbskim Jeziorem - część 3

9 sierpnia 2019 - Wycieczka na Skrajne Solisko, powrót Doliną Furkotną

8 sierpnia 2019 - Widoki znad Szczyrbskiego Jeziora - część 2

8 sierpnia 2019 - Dolina Mięguszowiecka i Popradzki Staw

7 sierpnia 2019 - Stary Smokowiec - Hrebienok - Rainerowa chata

7 sierpnia 2019 - Widoki znad Szczyrbskiego Jeziora - część 1

5 sierpnia 2019 - Punkty widokowe pod Gaikami i Hrobaczą Łąką

4 sierpnia 2019 - Pasmo Bukowskie w Beskidzie Małym - zdobywanie nowych szczytów

3 sierpnia 2019 - Beskid Orawsko-Podhalański - zdobywanie nowych szczytów

2 sierpnia 2019 - Raport w połowie wakacji i retencja aplikacji

28 lipca 2019 - Zdobywanie szczytów w Paśmie Równicy w Beskidzie Śląskim (edytowany)

27 lipca 2019 - Trzy Kopce Wiślańskie (Telesforówka) i Stary Groń z Brennej-Leśnicy

26 lipca 2019 - Piąty piątek z rzędu na Klimczoku :-)

21 lipca 2019 - Międzybrodzie Żywieckie -> Dybkowa -> Maleckie -> Cisowa Grapa

20 lipca 2019 - Łodygowice -> Ubocz -> Gronik -> Przyszop -> Tresna -> Łodygowice

19 lipca 2019 - Aplikacja FaceApp postarzająca ludzi nie działa na góry ;-)

18 lipca 2019 - Poranna wycieczka na Gaiki przy pięknej pogodzie :-)

15 lipca 2019 - Statystyki polskich szczytów według pasm Korony Gór Polski

13 lipca 2019 - Przełęcz Karkoszczonka, Jaskinia w Trzech Kopcach, Klimczok, Skalite

10 lipca 2019 - Blogerzy o aplikacji Polskie Góry i widoki znad wąwozu Homole

7 lipca 2019 - Wycieczka na Leskowiec z Targoszowa

6 lipca 2019 - Wilczy Jar -> Stary Groń -> Kościelec -> Jaworzyna w Beskidzie Małym

5 lipca 2019 - Widok z Klimczoka na 5 szczytów Korony Gór Polski (edytowany)

4 lipca 2019 - Awaria Facebooka - w czym aplikacja Polskie Góry jest od niego lepsza?

1 lipca 2019 - 40 tysięcy pobrań aplikacji Polskie Góry! :-) (edytowany)

30 czerwca 2019 - Wilkowice -> Skała Czarownic -> jaskinia Wietrzna Dziura -> Magurka

30 czerwca 2019 - Panoramiczny stadion lekkoatletyczny w Wilkowicach

29 czerwca 2019 - Panorama Beskidów z Goczałkowic-Zdroju

29 czerwca 2019 - Nowy żółty szlak ze Szczyrku Górnego na Małe Skrzyczne

28 czerwca 2019 - Zawadka i Koskowa Góra - zdjęcia od Roberta Zabela

26 czerwca 2019 - Północna ściana Gaików i rozszerzona panorama

25 czerwca 2019 - Wersja na Android 9, ograniczenia graficzne aplikacji

24 czerwca 2019 - Górski zegar panoramiczny - filmik instruktażowy

23 czerwca 2019 - Beskid Makowski - Fuckowa Góra, Zawadka, Groń Tokarski

21 czerwca 2019 - Beskid Makowski - Koskowa Góra, Parszywka, Kalwaria Tokarska

20 czerwca 2019 - Kozia Góra w Beskidzie Śląskim i Gaiki w Beskidzie Małym

16 czerwca 2019 - Bieg Dookoła Doliny Wisły i widoki z Baraniej Góry

12 czerwca 2019 - Użytkownicy pytają, Polskie Góry odpowiadają - Magurka Orawska

9 czerwca 2019 - Wycieczka na Malinowską Skałę i eksploracja Jaskini Malinowskiej

8 czerwca 2019 - Poranek na Koziej Górze - beskidzka erotyka, puzzle i panoramy

2 czerwca 2019 - Wycieczka na Łysinę w Beskidzie Małym

2 czerwca 2019 - 10 tysięcy zdobyć szczytów w kolekcjach użytkowników aplikacji

1 czerwca 2019 - Wycieczka z Ustronia na Żar, Lipowski Groń i Równicę

30 maja 2019 - Mazowiecki Park Krajobrazowy i warszawskie wieżowce

30 maja 2019 - Hejt (edytowany)

26 maja 2019 - Wycieczka na Kozią Górę w Beskidzie Śląskim i Gaiki w Beskidzie Małym

25 maja 2019 - Wycieczka: Międzybrodzie -> Przełęcz Isepnicka -> Kiczera -> Żar

25 maja 2019 - Dlaczego warto znać topografię terenu górskiego oraz nazwy szczytów

21 maja 2019 - Widoki z Hałcnowskiej Kępy w Bielsku-Białej

19 maja 2019 - Wycieczka: Ochodzita -> Koczy Zamek -> Tyniok -> Gańczorka

18 maja 2019 - Zachód słońca w Łodygowicach i wschód księżyca w Aleksandrowicach

18 maja 2019 - Wycieczka: Bystra -> Magura -> Klimczok

12 maja 2019 - Sokołówka, Magurka Wilkowicka, jaskinia Wietrzna Dziura

11 maja 2019 - Równia i Kozia Góra - wycieczka z Bystrej w Beskidzie Śląskim

10 maja 2019 - Łysica i Skała Agaty - najwyższe w Górach Świętokrzyskich

8 maja 2019 - Nowy sposób prezentacji ocen aplikacji w sklepie Google Play

6 maja 2019 - Podsumowanie majówki - słaba pogoda, dobra passa aplikacji Polskie Góry

4 maja 2019 - Szczyty w okolicach Goleszowa - Chełm, Jasieniowa (Wyrgóra), Tuł

2 maja 2019 - Widoki z Hotelu Harnaś w Bukowinie Tatrzańskiej

1 maja 2019 - Wycieczka Pasmem Gubałowskim

1 maja 2019 - Zdobywanie szczytów na Pogórzu Spisko-Gubałowskim

29 kwietnia 2019 - Wycieczka na Rusinową Polanę i Gęsią Szyję

26 kwietnia 2019 - Widoki ze wzgórza Trzy Lipki w Bielsku-Białej

25 kwietnia 2019 - Widoki z lotniska Aleksandrowice w Bielsku-Białej

23 kwietnia 2019 - Nowa góra Grabowa w Lipniku ;-)

22 kwietnia 2019 - Zdobywanie szczytów nad Skoczowem, widoki z Kaplicówki (edytowany)

21 kwietnia 2019 - Ekspedycja do Diabelskiej Skały i na Lipkę w Łodygowicach

21 kwietnia 2019 - Wielkanocne fotki i filmik z Gaików

20 kwietnia 2019 - Zdobywanie szczytów w Jaworzu koło Bielska-Białej (edytowany)

20 kwietnia 2019 - Panoramy z nietypowych miejsc pod Gaikami

19 kwietnia 2019 - Poranek na wzgórzu Trzy Lipki w Bielsku-Białej

18 kwietnia 2019 - Zachód słońca nad Stawem Maciek w Goczałkowicach-Zdroju

18 kwietnia 2019 - Wycieczka na Klimczok przed pracą

16 kwietnia 2019 - Zachód słońca nad Jeziorem Goczałkowickim

11 kwietnia 2019 - Przygoda w górach - Agnieszka Więdłocha przebiła Grażynę Górską

11 kwietnia 2019 - Celebryci, testerzy, kandydaci do pracy przy aplikacji (edytowany)

7 kwietnia 2019 - Trasa dookoła Bystrej

3 kwietnia 2019 - Panorama wieżowców w Warszawie i wschód słońca w MPK

1 kwietnia 2019 - Przygoda w górach - żart primaaprilisowy :-)

30 marca 2019 - Wycieczka na Jaroszowicką Górę oraz w Grupie Żurawnicy

25 marca 2019 - Aplikacja Polskie Góry w telewizorze i lodówce (edytowany)

23 marca 2019 - Wycieczka z Kalwarii Zebrzydowskiej na Chełm (edytowany)

20 marca 2019 - Równonoc i pełnia Księżyca (edytowany)

17 marca 2019 - Zdobywanie górek w Górkach Wielkich

17 marca 2019 - Wycieczka: Równia -> Kozia -> Kołowrót -> Szyndzielnia -> Klimczok

16 marca 2019 - Opisywanie istniejących zdjęć - filmik instruktażowy (edytowany)

27 lutego 2019 - La Gomera - najbardziej zielona z Wysp Kanaryjskich

26 lutego 2019 - Teneryfa - największa z Wysp Kanaryjskich z wulkanem Teide

24 lutego 2019 - Wycieczka na Gaiki i Hrobaczą Łąkę

23 lutego 2019 - Tęcza, widmo Brockenu, efekt halo i zorza polarna (edytowany)

22 lutego 2019 - Superksiężyc oglądany na Wyspach Kanaryjskich

21 lutego 2019 - Aplikacja Polskie Góry w samolocie - widoki na Alpy i Teide

12 lutego 2019 - Akcje aplikacji Polskie Góry mocno w górę! :-)

10 lutego 2019 - Weekendowe panoramy: Trzy Lipki, Kozia Góra, Magurka, Gaiki

4 lutego 2019 - Rożek widoczności na mapie oraz linia słońca i cienia (edytowany)

26 stycznia 2019 - Wschód słońca na Klimczoku

20 stycznia 2019 - Wschód słońca na Klimczoku

19 stycznia 2019 - Wschód słońca i wspomnienie basenu pod Magurą

18 stycznia 2019 - Zmiany na ekranie ustawień w aplikacji

6 stycznia 2019 - Wycieczka na Gaiki i Magurkę w warunkach mocno śniegowych

6 stycznia 2019 - Panorama warszawskich wieżowców z okolic Filtrów

6 stycznia 2019 - Świetna seria ocen aplikacji Polskie Góry! :-)

31 grudnia 2018 - Aplikacja Polskie Góry na Morawach Południowych

20 grudnia 2018 - Polskie Góry na konsolę - doskonały prezent świąteczny! :-)

19 grudnia 2018 - 27-krotny zoom w aplikacji Polskie Góry, obiektywy, ogniskowa

9 grudnia 2018 - Zbliżenie w terenie - prezentacja moja i żony

9 grudnia 2018 - Aplikacja Polskie Góry jako przykład w nagrodzonej pracy naukowej

8 grudnia 2018 - Migracja strony Polskie Góry na nowe serwery

7 grudnia 2018 - Przybliżenie przybliżania rysunku panoramy gór - filmik instruktażowy

1 grudnia 2018 - Zdobywanie szczytów między Suchą Beskidzką i Makowem Podhalańskim

30 listopada 2018 - Jubileuszowy 256. wpis - wschód słońca na Gaikach i święty Diablak

29 listopada 2018 - Wschód słońca nad Tatrami oglądany spod Magury

24 listopada 2018 - Wycieczka na Magurkę Wilkowicką i testy aplikacji na HTC One M8

21 listopada 2018 - Obsługa żyroskopu w aplikacji Polskie Góry

20 listopada 2018 - Model terenu SRTM i rezygnacja z danych wysokości od Google

18 listopada 2018 - Wycieczka: Dębowiec - Wapienica - Błatnia - Klimczok - Szyndzielnia

17 listopada 2018 - Wycieczka trasą: Lipnik - Gaiki - Żarnówka - Hrobacza Łąka

16 listopada 2018 - Wyszukiwarka szczytów w aplikacji i zdobyte góry w chmurze

12 listopada 2018 - Wschód słońca na Przełęczy Karkoszczonka, widoki z Klimczoka

11 listopada 2018 - Widoki z trasy GEZnO w Brennej

8 listopada 2018 - Poranne panoramy z Kęt i Witanowic koło Wadowic (edytowany)

6 listopada 2018 - Wschód słońca na Klimczoku - z Bystrej przez Magurę

4 listopada 2018 - Domyślna opcja Wybrane przed Wyższe / Niższe / Wszystkie

2 listopada 2018 - Panoramy z Brennej - wieża widokowa na Starym Groniu

1 listopada 2018 - Wschód słońca na Klimczoku - z Bystrej przez Magurę

1 listopada 2018 - Zakaz ruchu dla Google (edytowany)

31 października 2018 - Złota jesień na Gaikach

30 października 2018 - Certyfikacja aplikacji Polskie Góry i widoki z Kaplicówki

28 października 2018 - Górska logika

25 października 2018 - Zdjęcia nocne aplikacją - jak celować na czarnym ekranie

19 października 2018 - Ostatni dzień przed ciszą wyborczą - głosujcie na mój program :-)

18 października 2018 - Aplikacja Polskie Góry zarobiła już 30 tysięcy! :-)

16 października 2018 - Ankieta - czy umożliwić ukrywanie opisów zagranicznych gór? NIE!

16 października 2018 - Zdjęcia gór z opisami na dole i pierwsza fotografia masztu

14 października 2018 - Ostatni dzień w Karkonoszach - Zamek Chojnik

13 października 2018 - Wycieczka w Karkonoszach: Szklarska, Szrenica, Śnieżka, Szklarska

12 października 2018 - Wycieczka ze Szklarskiej Poręby na Wysoki Kamień

11 października 2018 - Wschód słońca na Klimczoku - z Bystrej przez Kozią i Szyndzielnię

10 października 2018 - Wschód słońca na Klimczoku - z Bystrej przez Magurę

10 października 2018 - Szybkie dodawanie +100 m wysokości przy generowaniu panoramy

9 października 2018 - Wschód słońca na Klimczoku - spod Dębowca przez Szyndzielnię

7 października 2018 - Naprawa problemów ze "skaczącym" GPS

6 października 2018 - Wycieczka dookoła Szczyrku - Skrzyczne, Malinów, Kotarz

1 października 2018 - Warszawskie panoramy z Pałacu Kultury, Centrum i znad Wisły

30 września 2018 - Testy aplikacji pod Tatrami na telefonie Meizu M6

26 września 2018 - Pełnia księżyca oglądana z Gaików (edytowany)

21 września 2018 - Wyzwania sezonowe dla fotografów aplikacji Polskie Góry

19 września 2018 - Latarnie morskie - aplikacja Polskie Góry pomoże na Pomorzu ;-)

18 września 2018 - Symulowanie daty, godziny i położenia słońca (edytowany)

17 września 2018 - Czas na czasową zmianę zmiany czasu?

15 września 2018 - Zdjęcie mgły i korekta wskazań wysokości GPS

9 września 2018 - Wycieczka na Czupel z Łodygowic - fotorelacja

9 września 2018 - Nawigacja z aplikacją Polskie Góry - nie idźcie tą drogą! ;-)

7 września 2018 - Krzyżówka aplikacji Polskie Góry

3 września 2018 - Quizy z rozpoznawania szczytów ze zdjęć lotniczych (edytowany)

28 sierpnia 2018 - Nienormalny rozkład normalny ocen

26 sierpnia 2018 - Górskie korony do kolekcjonowania w aplikacji Polskie Góry

25 sierpnia 2018 - Najpopularniejszy w Polsce tatrzański dwutysięcznik ;-)

20 sierpnia 2018 - Oceny i opinie o aplikacji Polskie Góry

16 sierpnia 2018 - Chopok i Dziumbier w Niżnych Tatrach - fotorelacja

15 sierpnia 2018 - Szczyt Sidorovo i skansen Vlkolínec w Wielkiej Fatrze - fotorelacja

15 sierpnia 2018 - Obrót ekranu i ostrość obrazu - więcej informacji

14 sierpnia 2018 - Šiprúň w Wielkiej Fatrze - fotorelacja

13 sierpnia 2018 - Widoki z Pyšnego sedla w Tatrach Zachodnich

12 sierpnia 2018 - Chleb i Wielki Krywań w Małej Fatrze - fotorelacja

10 sierpnia 2018 - Wielki Chocz - fotorelacja

9 sierpnia 2018 - Ostredok w Wielkiej Fatrze - fotorelacja

8 sierpnia 2018 - Krywań w Tatrach Wysokich - fotorelacja

6 sierpnia 2018 - Filmik instruktażowy z Trzech Lipek - kierunek do Słońca i cienia

5 sierpnia 2018 - Fotorelacja z wycieczki Sopotnia Mała -> Słowianka -> Romanka

4 sierpnia 2018 - Fotorelacja z wycieczki Cięcina -> Abrahamów -> Słowianka -> Skała

29 lipca 2018 - Fotorelacja z Beskidu Żywieckiego - Sucha Góra i Redykalny Wierch

28 lipca 2018 - Widoki z Pałacu Kultury w Warszawie i całkowite zaćmienie Księżyca

22 lipca 2018 - Fotorelacja z Beskidu Małego - Kiczera i Góra Żar

21 lipca 2018 - Fotorelacja z Beskidu Śląsko-Morawskiego - Jaworowy i Ostry

20 lipca 2018 - Biskupia Kopa - stąd w Polsce zobaczymy Karkonosze i Tatry

17 lipca 2018 - Nowości: precyzyjny promień widoczności i funkcja "Lecę tam" (edytowany)

12 lipca 2018 - Kalibracja kąta widzenia kamery w telefonie - filmiki instruktażowe

8 lipca 2018 - Aplikacja Polskie Góry Premium z funkcją teleportacji i zarządzania pogodą

6 lipca 2018 - Laboratorium aplikacji Polskie Góry - rozpoznawanie obrazu

3 lipca 2018 - Widok na Sudety z Gaików w Beskidzie Małym

30 czerwca 2018 - Fotorelacja z wycieczki na Magurkę i Gaiki

30 czerwca 2018 - Jak zrobić dokładne zdjęcia i zrzuty ekranu aplikacją Polskie Góry

29 czerwca 2018 - Aplikacja Polskie Góry w Krakowie - kolejny filmik

27 czerwca 2018 - Filmiki instruktażowe aplikacji Polskie Góry

23 czerwca 2018 - Wydajność aplikacji Polskie Góry - praktyczny przykład (edytowany)

21 czerwca 2018 - Błędy, robaki, bugi, babole - w końcu wszystkie naprawione! :-)

20 czerwca 2018 - Testy aplikacji Polskie Góry na telefonie Huawei Y6 2017

17 czerwca 2018 - Fotorelacja z wycieczki z Ponikwi na Leskowiec i Bliźniaki

1 czerwca 2018 - Fotorelacja z wycieczki spod Dębowca na Klimczok

31 maja 2018 - Gdyby wieżowce były górami

30 maja 2018 - Księżyc w pełni przed wschodem słońca

30 maja 2018 - Widok z Babiej Góry na pomnik smoleński (edytowany)

29 maja 2018 - Zdjęcia z Babiej Góry od Wojtka i Daniela

26 maja 2018 - Fotorelacja z wycieczki granią Gaiki -> Hrobacza Łąka

25 maja 2018 - Widoki z pracy (edytowany)

20 maja 2018 - Fotorelacja z wycieczki w Beskidzie Małym - zdobywanie nowych szczytów

13 maja 2018 - Fotorelacja z wycieczki na Gaiki przy pięknej pogodzie

11 maja 2018 - Kolekcja gór - klonowanie, eksport do Excela, Korona Sudetów

10 maja 2018 - Zdobywanie szczytów z aplikacją Polskie Góry - praktyczny przykład

6 maja 2018 - Aplikacja Polskie Góry w Beskidzie Śląsko-Morawskim - część 3

4 maja 2018 - Aplikacja Polskie Góry w Beskidzie Śląsko-Morawskim - część 2

1 maja 2018 - Aplikacja Polskie Góry w Beskidzie Śląsko-Morawskim (edytowany)

23 kwietnia 2018 - Panorama wieżowców w Warszawie (edytowany)

20 kwietnia 2018 - Panorama ze wzgórza Trzy Lipki w Bielsku-Białej

14 kwietnia 2018 - Fotorelacja z wycieczki Milówka -> Bielsko-Biała przez Beskid Śląski

10 kwietnia 2018 - Aplikacja Polskie Góry na Sardynii

30 marca 2018 - Fotorelacja z wycieczki Dębowiec -> Szyndzielnia -> Klimczok -> Błatnia

25 marca 2018 - Fotorelacja z wycieczki na Gaiki i Hrobaczą Łąkę

22 marca 2018 - Gaiki w pięknej zimowej aurze - fotorelacja

11 marca 2018 - Fotorelacja z wycieczki granią Gaiki - Hrobacza Łąka

10 marca 2018 - Linki do Wikipedii w aplikacji Polskie Góry

5 marca 2018 - 20 tysięcy pobrań aplikacji Polskie Góry! :-)

1 marca 2018 - Ponad 5000 rekordów w bazie danych aplikacji Polskie Góry

24 lutego 2018 - Przełącznik Wyższe / Niższe / Wszystkie do wyboru opisów szczytów

23 lutego 2018 - Naprawa problemów z GPS (edytowany)

18 lutego 2018 - Panorama Tatr z Zębu

14 lutego 2018 - Jak zaimponować dziewczynie w górach

8 lutego 2018 - Ankieta - wyświetlanie informacji o symulowaniu lokalizacji (edytowany)

6 lutego 2018 - Preferowany szczyt na panoramie (edytowany)

5 lutego 2018 - Polskie Góry aplikacją bezawaryjną

3 lutego 2018 - Fotorelacja z wycieczki Bystra -> Magura -> Klimczok

3 lutego 2018 - Podział pasm górskich na mapie (edytowany)

31 stycznia 2018 - Księżyc, superpełnia, Superksiężyc (edytowany)

31 stycznia 2018 - Wróćmy na jeziora... górskie ;-)

26 stycznia 2018 - Nowy wygląd opisów szczytów w aplikacji i testy w terenie

25 stycznia 2018 - Testy aplikacji na nowym telefonie Lenovo K5

24 stycznia 2018 - Ankieta w sprawie wyglądu opisów w aplikacji

18 stycznia 2018 - Przyspieszenie aplikacji Polskie Góry i 500 szczytów w paśmie

6 stycznia 2018 - Wydajność aplikacji Polskie Góry

6 stycznia 2018 - Jak ukraść górę?

5 stycznia 2018 - Zniekształcenia obrazu i panorama 180 stopni (edytowany)

5 stycznia 2018 - Godzina wschodu i zachodu słońca w aplikacji Polskie Góry (edytowany)

4 stycznia 2018 - Opis panoramy Tatr z Chopoka w Tatrach Niżnych

1 stycznia 2018 - Aplikacja Polskie Góry na Lanzarote

19 grudnia 2017 - Sztuczna inteligencja w aplikacji Polskie Góry

16 grudnia 2017 - Zdobywanie szczytów na Trasie Skaczącego Tygrysa w Beskidzie Małym

16 grudnia 2017 - Jak odległe góry możemy zobaczyć z terytorium Polski?

15 grudnia 2017 - Brzydka ikona -4° - dlaczego nie ma jej w aplikacji Polskie Góry

10 grudnia 2017 - Fotorelacja z wycieczki Magura -> Klimczok -> Szyndzielnia -> Kozia

9 grudnia 2017 - Testy terenowe modułu kolekcjonowania szczytów

4 grudnia 2017 - Kolekcjonuj zdobyte szczyty z aplikacją Polskie Góry! (edytowany)

25 listopada 2017 - Fotorelacja z wycieczki na Magurkę Wilkowicką

25 listopada 2017 - Widok na Tatry z lotniska Aleksandrowice w Bielsku-Białej

23 listopada 2017 - Wschód słońca na Gaikach i widok na Pradziada w Sudetach

21 listopada 2017 - Górska granica Polski na mapie w aplikacji Polskie Góry

16 listopada 2017 - Szlak Huli dookoła Szczyrku (edytowany)

15 listopada 2017 - Pierwsze mrozy na Gaikach i panorama Tatr

7 listopada 2017 - Panoramiczne zdjęcie Tatr z Jurgowa (edytowany)

6 listopada 2017 - Widoczność szczytów przy zmianach wysokości (edytowany)

5 listopada 2017 - Fotorelacja z wycieczki na Skrzyczne i Malinowską Skałę

5 listopada 2017 - Nowości dla rolników - rozpoznawanie upraw w aplikacji Polskie Góry

4 listopada 2017 - Wschód słońca na Klimczoku

31 października 2017 - Pierwsze zimowe wejście na Gaiki

29 października 2017 - Identyfikatory szczytów w bazie danych aplikacji Polskie Góry

29 października 2017 - Zmiana czasu z letniego na zimowy - czy ostatnia?

22 października 2017 - Wyszukiwarka szczytów na portalu RunCalc

22 października 2017 - Aplikacja RunCalc dla turystów górskich

22 października 2017 - Widoki na Tatry z nowej wieży widokowej w słowackim Zdziarze

21 października 2017 - Fotorelacja z wycieczki Gaiki -> Międzybrodzie -> Czupel

20 października 2017 - Tolerancja przy identyfikacji linii horyzontu

18 października 2017 - Burza Ophelia i czerwone niebo na zachodzie o wschodzie

17 października 2017 - Zachód słońca w Bielsku, wschód na Gaikach - panorama Tatr

14 października 2017 - Fotorelacja z Biegu Ultra Granią Beskidu Małego

12 października 2017 - Rozpoznawanie obrazu w praktyce (edytowany)

6 października 2017 - Film promocyjny aplikacji Polskie Góry

5 października 2017 - Przyjazna nazwa miejsca w aplikacji Polskie Góry

3 października 2017 - Paralaksa i naturalny pomiar odległości w górach (edytowany)

1 października 2017 - Fotorelacja z wycieczki wokół Koszarawy

30 września 2017 - Fotorelacja z wycieczki na Rycerzową, Bendoszkę i Praszywkę

28 września 2017 - Piramida krakowska

23 września 2017 - Pozycjonowanie stron aplikacji Polskie Góry

20 września 2017 - Aplikacja Polskie Góry jako nawigacja samochodowa

19 września 2017 - Rozpoznawanie obrazu - określanie linii horyzontu

9 września 2017 - Fotorelacja z wycieczki na Romankę i Rysiankę

3 września 2017 - Rozpoznawanie obrazu i utrudnione testy nowej wersji aplikacji

31 sierpnia 2017 - Jak użytkownicy pomagają rozwijać aplikację Polskie Góry

31 sierpnia 2017 - Wieczorne widoki z Gaików

27 sierpnia 2017 - Fotorelacja z wycieczki na Hrobaczą Łąkę

26 sierpnia 2017 - Fotorelacja z wycieczki na Magurkę Wilkowicką

26 sierpnia 2017 - Prezentacja aplikacji Polskie Góry na zjeździe PTTK

26 sierpnia 2017 - Powrót do przyszłości z aplikacją Polskie Góry

19 sierpnia 2017 - Bieg Ultra Granią Tatr - widoki z Czerwonych Wierchów

16 sierpnia 2017 - Widoki z Góry Żar i Magurki Wilkowickiej

16 sierpnia 2017 - Polskie Góry na Maderze

31 lipca 2017 - Nowy wygląd aplikacji Polskie Góry

31 lipca 2017 - Widoki z Baraniej Góry

26 lipca 2017 - 10 tysięcy pobrań aplikacji Polskie Góry! :-)

23 lipca 2017 - Były sobie dwa Minčoly

23 lipca 2017 - Burzowe zdjęcia rentgenowskie Skrzycznego

21 lipca 2017 - RunCalc Panoruna - zagraniczne panoramy i opisywanie posiadanych zdjęć

16 lipca 2017 - Widoki z Wielkiej Raczy

16 lipca 2017 - Polskie Góry w Alpach Julijskich i słynny Triglav

9 lipca 2017 - Polskie Góry w Alpach Kamnickich

5 lipca 2017 - Ustawienia ostrości oraz wpływ strefy czasowej na położenia słońca

5 lipca 2017 - Panoramy z Hrobaczej Łąki i Gaików (edytowany)

4 lipca 2017 - Bieg Ku Słońcu i opisywanie wykonanych wcześniej zdjęć

26 czerwca 2017 - Komunikat dla użytkowników, którzy ostatnio zainstalowali aplikację

25 czerwca 2017 - Widoki ze Śnieżki

21 czerwca 2017 - Lato oficjalnie rozpoczęte :-)

19 czerwca 2017 - Podstawowe informacje po zainstalowaniu aplikacji Polskie Góry

14 czerwca 2017 - Poszerzanie horyzontów na temat horyzontu

13. června 2017 - Aplikácia Polskie Góry na slovenských horách

13. června 2017 - Aplikace Polskie Góry ve českých horách

9 czerwca 2017 - Szyndzielnia i Klimczok przy pięknej pogodzie

8 czerwca 2017 - Ostatnie poprawki w aplikacji Polskie Góry

7 czerwca 2017 - Pradziad widziany z Gaików

4 czerwca 2017 - Aplikacja Polskie Góry - wschód słońca na Gaikach, Magurka, Czupel

3 czerwca 2017 - Aplikacja Polskie Góry na Biegu Marduły w Tatrach

1 czerwca 2017 - Cień wielkiej góry (edytowany)

30 maja 2017 - Ciekawe nazwy gór (edytowany)

28 maja 2017 - Babia Góra i Mała Babia ze Słonej Wody

24 maja 2017 - Królewicz Śnieżnik, Królewna Śnieżka i... Cycki Bardotki

20 maja 2017 - Sztuczki w aplikacji Polskie Góry (edytowany)

15 maja 2017 - Nowości w aplikacji: 200 szczytów w paśmie i górskie gwiazdy (edytowany)

7 maja 2017 - 5000 pobrań aplikacji Polskie Góry

3 maja 2017 - Polskie Góry w odwiedzinach w Górach Dynarskich

26 kwietnia 2017 - Tomasz, to masz ty maszty

23 kwietnia 2017 - Czujniki położenia, kompas i deklinacja

15 kwietnia 2017 - Aplikacja Polskie Góry i jej konkurencja

10 kwietnia 2017 - Aplikacja Polskie Góry w Ustrzykach Dolnych (Góry Sanocko-Turczańskie)

4 kwietnia 2017 - Nowości: rysunki panoram, kalibracja kompasu, wybór rozdzielczości

25 marca 2017 - Zmiana czasu z zimowego na letni

21 marca 2017 - Równonoc - wschód słońca na wschodzie, zachód na zachodzie

20 marca 2017 - Widoki ze wzgórza Trzy Lipki w Bielsku-Białej

13 marca 2017 - Co by było, gdyby Ziemia była płaska (edytowany)

7 marca 2017 - Tabela kalibracyjna w aplikacji Polskie Góry (edytowany)

6 marca 2017 - Aplikacja Polskie Góry jeszcze bardziej przyjazna użytkownikom

2 marca 2017 - Podział pasm górskich w aplikacji Polskie Góry

27 lutego 2017 - Wschód słońca na Magurze, widoki z Klimczoka i Szyndzielni

22 lutego 2017 - Karta kalibracyjna (edytowany)

15 lutego 2017 - Gaiki

14 lutego 2017 - Lubię nagie i zarośnięte... (edytowany)

4 lutego 2017 - Quizy z rozpoznawania panoram górskich

31 stycznia 2017 - Aplikacja Polskie Góry w ...Warszawie

29 stycznia 2017 - Wschód słońca na Magurce

28 stycznia 2017 - Wschód słońca na Klimczoku oglądany przez obiektyw szerokokątny

10 stycznia 2017 - Polskie Góry od kuchni (programistycznej)

1 stycznia 2017 - Noworoczny bieg Trasą Skaczącego Tygrysa, zachód słońca w Łodygowicach

31 grudnia 2016 - Sylwestrowy wschód słońca na Klimczoku

30 grudnia 2016 - Wschód słońca na Pilsku, zachód na Magurce

17 grudnia 2016 - Widoki z Góry Żar

13 grudnia 2016 - Wschód słońca na Klimczoku - opis panoramy Tatr

25 listopada 2016 - Aplikacja Polskie Góry bez GPS

22 listopada 2016 - Wschód słońca na Klimczoku

18 listopada 2016 - Aplikacja Polskie Góry - jak to działa?

6 listopada 2016 - Nowości w aplikacji: lista szczytów i rysowanie kształtów gór

25 października 2016 - Algorytm określania widoczności gór oraz nowe tatrzańskie szczyty

23 października 2016 - Aplikacja Polskie Góry w Tatrach

17 października 2016 - Wakacyjny konkurs fotograficzny rozstrzygnięty

2 października 2016 - Refrakcja - dlaczego o wschodzie i zachodzie Słońce jest czerwone?

15 września 2016 - Apel do użytkowników aplikacji Polskie Góry: przeczytajcie instrukcję :-)

12 września 2016 - Polskie Góry w odwiedzinach w Górach Riła

1 września 2016 - Mądrości na temat wybitności (edytowany)

31 sierpnia 2016 - Ulubione miejsce na górskiej panoramie (edytowany)

29 sierpnia 2016 - Więcej o historii i budowie polskich gór

25 sierpnia 2016 - Górska róża wiatrów w aplikacji Polskie Góry (edytowany)

18 sierpnia 2016 - Genialna luneta na szczycie Monte delle Rezze nad Livigno

13 sierpnia 2016 - Polskie Góry w Alpach - ciąg dalszy

11 sierpnia 2016 - Polskie Góry w... Alpach ;-)

1 sierpnia 2016 - Lekcja historii o Sudetach

12 lipca 2016 - W stronę Słońca

18 czerwca 2016 - Nowości w aplikacji: rysowanie panoram oraz wykorzystanie położenia Słońca

16 maja 2016 - Undulacja i ustawienia wysokości (edytowany)

5 maja 2016 - Kąt widzenia aparatu w telefonie (edytowany)

4 maja 2016 - Zniekształcenia obrazu w aparatach telefonów komórkowych (edytowany)

----------------------------------------------------------------
Powrót do strony głównej aplikacji Polskie Góry
----------------------------------------------------------------
Copyright 2015-2019 Robert Celiński, Byledobiec Anin